Skip to content Skip to footer

Zalety nadania paczki kurierem

Nadanie paczki kurierem to usługa, z której każdego dnia korzystają miliony ludzi na całym świecie. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Wygoda

Podstawową zaletą korzystania z usług firm kurierskich jest zwiększenie własnej wygody. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której konieczne jest wysłanie czegoś ciężkiego lub dużego. W takich momentach wożenie przesyłki na pocztę i stanie w długich kolejkach wydaje się kiepskim pomysłem. Znacznie bardziej komfortowe będzie nadanie paczki z opcją odbioru przez kuriera spod adresu nadawcy i przekazanie jej prosto do odbiorcy. Dla wielu osób równie wygodne z wielu powodów są także automatyczne paczkomaty oraz punkt nadawania paczek, często ulokowany z pobliskim sklepie czy kiosku. Wysyłka w takich miejscach jest szybka i nieskomplikowana. Brak kolejek i długiego oczekiwania to ogromny atut takich miejsc. Bez względu na sposób wysyłki, warto podkreślić, że wygodna jest również cała procedura. Większość formalności załatwia się online, co dodatkowo skraca czas nadania paczki.

Elastyczność i bezpieczeństwo

Bardzo ważną zaletą jest elastyczne nadanie paczki. Co to oznacza? Klient może dowolnie wybrać, kiedy odwiedzi punkt nadawania paczek, oczywiście w godzinach jego otwarcia. Z kolei paczkomaty, rozlokowane w całej Polsce (również z bardzo niewielkich miejscowościach) to maszyny funkcjonujące 24 godziny na dobę, przez co można wysłać za ich pośrednictwem przesyłkę nawet w środku nocy. Nadanie paczki kurierem to także elastyczność w zakresie wyboru godziny wysyłki lub dostawy do odbiorcy oraz jeszcze większa gwarancja bezpieczeństwa. Wybierając tę opcję, ma się niemal pewność, że wysyłany przedmiot czy dokument dotrze do rąk odbiorcy bez ryzyka zgubienia, kradzieży czy zniszczenia.

Czas i koszt dostawy

Ostatnim, ale nie mniej istotnym atutem jest fakt, że nadawanie paczki kurierem jest dziś niezwykle szybkie. Wielu klientów jest bardzo zaskoczonych faktem, że przesyłka pojawiła się u odbiorcy już następnego dnia. Firmy kurierskie najczęściej oferują dostarczenie w ciągu maksymalnie 48 godzin. Trzeba przyznać, że to doskonały wynik, na tle którego poczta wypada raczej blado. Równie atrakcyjnie prezentują się ceny takich usług. Nadanie paczki kurierem kosztuje już od kilku lub kilkunastu złotych. Koszt wzrasta w zależności od masy i wielkości przesyłki.