Skip to content Skip to footer

Zalety i wady skrzyniopalet plastikowych

W obecnych czasach coraz więcej firm podczas transportowania i magazynowania produktów wykorzystuje skrzyniopalety plastikowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ skrzynki te są idealne do transportu i przechowywania różnego rodzaju towarów. Ponadto uniwersalność skrzynek wykonanych z plastiku sprawiła, że znalazły zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu.

Zalety skrzyniopalet plastikowych

Skrzyniopalety z plastiku to duże oraz funkcjonalne pojemniki masowe, które mogą być układane w palety. Chociaż są one zazwyczaj drogie, posiadają wiele zalet. Ten rodzaj opakowania jest przede wszystkim wytrzymały, higieniczny oraz wodoodporny. Większość współczesnych skrzyniopalet można dopasować do regałów magazynowych i mogą być obsługiwane przez wózki widłowe. Mianowicie rynek proponuje skrzyniopalety drewniane oraz plastikowe. Z pewnością skrzyniopalety plastikowe wyróżniają się higieną i sterylnością, dlatego też bardzo często są stosowane w przemyśle spożywczym czy też farmaceutycznym. Dużą przewagą skrzyniopalet z tworzyw sztucznych w porównaniu ze skrzyniopaletami drewnianymi jest to, że skrzynki drewniane napotykają problemy z regulacją przy przywozie artykułów do konkretnych miejsc. W celu uniknięcia opóźnień w transporcie warto zastosować skrzyniopalety z plastiku. Oczywiście ten rodzaj skrzyniopalet jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i środki chemiczne. Zatem klient kupujący dużą skrzynkę z plastiku nie będzie musiał bać się, że pozostawiona na zewnątrz, ulegnie zniszczeniu albo zniekształceniu. Z pewnością zakup skrzynek plastikowych to inwestycja, która po dłuższym czasie przyniesie korzyści.

Wady skrzyniopalet z plastiku

Naturalnie każdy z produktów ma zalety i wady. Wadą skrzyniopalet plastikowych jest ich koszt zakupu. Naturalnie pojemniki plastikowe są duże droższe niż pojemniki drewniane. Poza tym zakup skrzyniopalety o niestandardowych wymiarach wiąże się z dużymi kosztami. Pomimo tego wyższa cena oznacza lepszą jakość i wydajność pojemników. Oczywiście wybór pojemnika transportowego zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Kolejną wadą skrzyniopalet plastikowych jest niska wytrzymałość pod wpływem nadmiernego obciążenia. W przypadku zbyt dużego ciężaru skrzynie z plastiku mogą łamać się albo zniekształcać.