Skip to content Skip to footer

Wpływ piwa bezalkoholowego na mleko matki

Jak pokazują projekty badawcze, matki karmiące piersią, które codziennie piją piwo bezalkoholowe, produkują lepsze mleko niż inne matki. Poza tym matki karmiące piersią, które nie produkują wystarczającej ilości mleka, powinny spróbować tego piwa.

Projekt badawczy

Badanie przeprowadzono wśród 60 karmiących matek w Hiszpanii. Kobiety zostały podzielone na dwie równe grupy. Kobiety w jednej grupie piły 660 ml bezalkoholowego piwa każdego dnia, podczas gdy inne pozostały od niego z dala. „Mleko z piersi kobiet, które piły bezalkoholowe piwo zawierało więcej składników odżywczych i lepszej jakości przeciwutleniaczy” – stwierdziła szefowa projektu, hiszpańska lekarz dziecięca Maria-Teresa Aguilar. Każdy, kto miał bezpośredni lub pośredni kontakt z piwem bezalkoholowym, uzyskiwał nieustannie lepsze wyniki badań.

Powszechne w Hiszpanii

W Hiszpanii od wielu lat badano korzyści zdrowotne, płynące z picia piwa bezalkoholowego, zwłaszcza dla matek karmiących piersią. W tym kraju stało się to regularnym napojem wśród matek, głównie dlatego, że wiedzą, że przynosi to korzyści zdrowotne. Przeciwutleniacze naturalnie występujące w piwie pochodzą ze słodowanego jęczmienia i chmielu. Przeciwutleniacze w piwie szybko wchłaniają się do organizmu, szybciej niż jedzenie. Piwo bezalkoholowe ma wysoką zawartość witaminy B, kwasu foliowego i krzemu, składników odżywczych ważnych dla matek i dzieci. Kwas foliowy jest niezbędny, aby płód rozwijał się prawidłowo w czasie ciąży. Właśnie dlatego dzisiaj zaleca się, aby kobiety w ciąży otrzymywały uzupełniający kwas foliowy. Natomiast krzem jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu struktury kości. Piwo bezalkoholowe jest zatem zdrowym napojem podczas ciąży, jak i tuż po porodzie. Wcześniejsze badania wykazały również, że bezalkoholowe piwo może zwiększyć ilość mleka wytwarzanego przez matkę karmiącą piersią. Jednak od piwa alkoholowego i innych napojów alkoholowych, kobiety w ciąży, jak i te karmiące piersią powinny trzymać się z dala, ponieważ może to wpływać na rozwój motoryczny dziecka. Jak twierdzi Maria-Teresa Aguilar bardzo ważne jest, żeby matki karmiły piersią, zamiast zastępować mleko matki mlekami w proszku. Mleko matki zawiera ważne składniki odżywcze oraz przeciwutleniacze, które mogą zwalczać poziomy wolnych rodników, które w przyszłości mogą prowadzić do nowotworów.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com