Wolfram to metal, który wielu osobom kojarzy się z żarówkami. To bardzo trafne skojarzenie. Żarniki żarówek wytwarza się właśnie z wolframu i to od wielu lat. Nie ma bowiem metalu, którym można go zastąpić. Wolfram jednak wykorzystywany jest także w produkcji innych rzeczy i łatwo odzyskiwany ze złomu. Dlatego skup wolframu jest popularny.
Wolfram. Jego temperatura topnienia to olbrzymi plus
Nie ma w przyrodzie metalu łatwego w obróbce i z tak wysoką temperaturą topnienia jak wolfram. Temperatura topnienia wolframu przekracza 3000 stopni Celsjusza, więc jest idealnym metalem do wykorzystania w produktach, narzędziach i elementach, które mogą się silnie nagrzewać. Dużym plusem jest też możliwość jego odzyskiwania. Wolfram można odzyskiwać zarówno z metalowych elementów, które są pokryte warstwą węglika wolframu jak i z metalowego złomu, w którym wolfram występuje jako jeden ze stopów. Z tego powodu Skup wolframu to branża, w której działa wiele firm. Jego sprzedaż w punkcie skupu jest bardzo opłacalna.
Cena wolframu w skupie
Nie ma konkretnej ceny wolframu w skupie, bowiem zależy ona od takich czynników jak rodzaj złomu z zawartością wolframu i od tego czy wolfram występuje jako warstwa czy też złom jest stopem rożnych metali, również wolframu. Skup wolframu może więc być bardziej lub mniej opłacalny, sprzedaż złomu z zawartością wolframu właśnie w skupie wolframu zawsze jednak będzie o wiele bardziej korzystna niż sprzedać tego samego złomu jako złomu metalowego. Różnica w cenie skupu może być zadziwiająco wysoka i sięgać nawet ponad sto złotych za kilogram.
Stop metali. Jak stwierdzić ile w nim wolframu?
Wbrew pozorom bardzo łatwo stwierdzić ile wolframu jest w danym rodzaju złomu. Służy do tego spektrometr, który jest na wyposażeniu punktów skupu wolframu. Nie trzeba więc przedstawiać żadnych dokumentów potwierdzających, że dany stop metali zawiera wolfram. Pracownicy punktu skupu wolframu sami zbadają złom, sprawdza ile w nim wolframu. Na ten podstawie zaś określą konkretną cenę skupu złomu.