Skip to content Skip to footer

Wczasy odchudzające z dietą warzywno – owocową. Warto, czy nie?

Okresowy detoks jest potrzebny każdemu człowiekowi. Organizm każdego dnia wytwarza (i niestety przyjmuje) wiele różnych toksyn, które z biegiem czasu odkładają się w jego wnętrzu. Jedną z metod walki z tak pojętym zagrożeniem, jest dieta warzywno – owocowa. Nawiasem mówiąc, warto ją praktykować w ramach wczasów odchudzających.

Krótko, czy długo?

Co ciekawe – wczasy odchudzające są dostępne w ofercie coraz większej liczby biur podróży. Jest to po prostu ciekawa forma wypoczynku, którego czas trwania jest zależny od wielu różnych czynników. Z reguły jeden podmiot oferuje turnusy o różnej długości, dostosowując je do potrzeb uczestników. Pod tym względem podział jest dosyć prosty.

Krótkie turnusy (np. 3 – 4 dni) to oferta przeznaczona głównie dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z dietą warzywno – owocową. Dłuższe turnusy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn i wielu innych, szkodliwych substancji.

Dlaczego akurat wczasy?

Krytycy takiego rozwiązania często podkreślają, że dietę warzywno – owocową, można po prostu praktykować w domu. I choć jest w tym sporo prawdy, to istnieje ryzyko, że „przeniesienie” jej do domowego zacisza, będzie się wiązało z przemożną chęcią podjadania „niedozwolonych składników diety”.

Poza tym nie da się ukryć, że odpoczywając na wczasach, ich uczestnicy dbają również o własną kondycję fizyczną. Spacerowanie po górach czy jazda rowerem, to aktywności, które w takich warunkach sprawdzają się najlepiej. Może więc warto połączyć przyjemne z pożytecznym? Zwłaszcza, że jest to bardzo dobry sposób na podtrzymanie swojej tężyzny fizycznej.

I co dalej?

Oczywiście wczasy odchudzające z dietą warzywno – owocową, nie muszą kończyć się całkowitym odejściem od tego typu diety. Zaleca się wręcz, by jej uczestnicy stopniowo z niej rezygnowali. Wielu dietetyków podkreśla, że natychmiastowy „powrót do normalności” może skończyć się efektem jojo.

Podsumowując, organizacja wczasów odchudzających z dietą warzywna i owocową, to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Warto na niego postawić, chcąc zadbać o swe zdrowie i tęzyznę fizyczną. Co jak co, ale te czynniki zawsze są warte świeczki w dalszej perspektywie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.