Skip to content Skip to footer

TMS system

System TMS to system informatyczny, którego głównym zadaniem jest wsparcie procesów związanych z planowaniem, rozliczaniem i zarządzaniem środkami transportowymi. Jest to popularne rozwiązanie dla firm z branży spedycyjnej i logistycznej.

System TMS – zastosowanie

System ma wielkie znaczenie dla usprawnienia głównego procesu zarządzania transportem w firmach, których działalność jest na nim oparta. Dlatego też jego zastosowanie widoczne jest w branży transportowej, logistycznej, czy handlowej. Każda firma, która ma swoją flotę pojazdów może z tego systemu korzystać. Co ważne system TMS jest skuteczny zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i w dużych korporacjach. Jego wszechstronność jest jedną z cech, dzięki którym system zyskuje coraz większą popularność. Dobra organizacja transportu jest sporym wyzwaniem dla pracowników. Jest to proces skomplikowany i złożony. Zaplanowanie trasy optymalnej, z jak najmniejszymi pustymi przebiegami, jest zadaniem czasochłonnym. Dzięki zastosowaniu TMS system można w znaczącym stopniu skrócić czas pracy nad trasą oraz uniknąć błędów.

System TMS – funkcjonalność

TMS system to program, dzięki któremu w funkcjonalny sposób można zaplanować i zrealizować transport. Co ważne, w pełni można wykorzystać flotę swoich pojazdów oraz zapanować nad terminowością dostaw. Używając systemu TMS w łatwy sposób można redukować puste ładunki oraz optymalizować przestrzeń ładunkową. TMS system to wysoka jakość realizowanych usług i skrócenie czasu dostaw. Oprócz tego wykorzystując to narzędzie planowania ryzyko popełnienia błędów w organizacji transportu jest zminimalizowane praktycznie do zera.

System TMS – przydatne funkcje

Firmy, które zdecydują się na wdrożenie systemu TMS nie muszą martwić się, iż ich pracownicy w natłoku wielu transportów popełnią błędy, których naprawienie może kosztować firmę niemałe pieniądze. Dzięki systemowi redukuje się koszty, a realizacja transportów staje się bardziej opłacalna. Z systemu można korzystać na wielu obszarach biznesowych. Swoje zastosowanie znajdzie on także w obsłudze klienta i automatyzacji sprzedaży. Ważną funkcją jest także monitorowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym. Reasumując, TMS system to skuteczne narzędzie do optymalizacji i realizacji działań, dla wszystkich firm, które zarządzają flotą pojazdów.