Skip to content Skip to footer

Tabliczka z grawerem na prezent – czy warto?

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o tym, że popularnym prezentem stały się tabliczki z grawerem. Na takich tabliczkach wygrawerować można praktycznie cokolwiek. Mogą to być życzenia, choć nie braknie również ciekawszych pomysłów, jak cytat z kogoś znanego albo zabawna sentencja. Czy to dobry pomysł?

Tabliczka z grawerem – podstawowe informacje

Tabliczki z grawerem wykonuje się z niemal dowolnych materiałów, choć oczywiście najbardziej popularne są różne metale i ich stopy. Jeżeli tabliczka ma być tylko ozdobą, to można wybrać na przykład laminat grawerski, mosiądz, miedź, albo inny, podobny materiał. Wyglądają one świetnie, ale niedużo kosztują. Jeżeli natomiast chcemy, żeby tabliczka z grawerem przedstawiała więcej, niż tylko sentymentalną wartość, to można wybrać srebro, albo złoto.

Najważniejszy jest oczywiście grawerunek. Jedynym, co nas tu ogranicza, jest wyobraźnia. Warto jednak wybierać rozważnie. Raz wygrawerowanego napisu nie da się już zmienić. Na tabliczce można umieścić sam napis albo dowolnie wybraną grafikę. Współcześnie takie tabliczki wykonuje się laserowo, dzięki czemu grawerunek zawsze wychodzi perfekcyjnie.

Czy to dobry prezent na każdą okazję?

Czy jednak wybór tabliczki na prezent sprawdzi się zawsze? Tabliczkę można wybrać na każdą okazję, jednak trzeba powiedzieć, że nie na każdą pasować będzie równie dobrze. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest wręczanie tego typu prezentów w sytuacjach wyjątkowych. Zamiast więc kupować tabliczkę tego rodzaju na urodziny, czy święta, lepiej zarezerwować ją na chrzest, komunię albo ślub.

Doświadczenie podpowiada, że tego rodzaju prezenty doskonale sprawdzają się w sytuacjach związanych z ważnymi osiągnięciami. Tabliczka z pięknym grawerem może być pamiątką z ukończenia studiów, czy upamiętniać wydanie książki.

Do czego służy tabliczka z grawerem?

Do czego właściwie taka tabliczka służy i co obdarowany powinien z nią zrobić? Oczywiście, jeżeli tabliczka wykonana jest z drogocennego materiału, to może być po prostu inwestycją na przyszłość, albo bardziej elegancką formą wręczenia komuś pieniędzy.

Tabliczka może być też po prostu dekoracją, która zawiśnie na ścianie i będzie przypominać o ważnym momencie w życiu. Jeżeli kupujemy komuś prezent tego rodzaju, to warto od razu oprawić go w estetyczną ramkę.