Skip to content Skip to footer

Szafy na wymiar – dlaczego są takie popularne?

Aranżacja wnętrz nie jest prostym zadaniem. Każdy z nas chce, aby nasze meble były zarówno, stylowe, jak i funkcjonalne, co niekiedy bywa trudne do osiągnięcia, dlatego meble na wymiar, są w ostatnim czasie takie popularne. Szafa to jeden z najbardziej podstawowych mebli w naszych mieszkaniach. Jakie zalety mają szafy na wymiar w Poznaniu?

Indywidualne potrzeby klienta

Szafa to inwestycja na lata, dlatego należy starannie przemyśleć jej wybór. Jeśli zakupimy pierwszą lepszą z brzegu szafę możemy szybko żałować swojej lekkomyślnej decyzji.

Każdy z nas posiada inną liczbę ubrań, butów i dodatków, dlatego potrzebujemy szaf o różnych pojemnościach. Niektórzy wolą wieszać swoje ubrania na wieszakach, a inni wolą układać je na półkach.

Szafy na wymiar w Poznaniu są dokładnie takie, jakich klient potrzebuje.

Szafa dopasowana do wnętrza

Wielkość naszego mieszkania także ma istotny wpływ na wybór szafy. Jeśli mamy niewielki metraż, na dużą szafę po prostu nie ma miejsca. Zazwyczaj szafa o wymiarach narzuconych przez producenta nam nie odpowiada – albo jest za szeroka, albo za wysoka, albo nie w takim kolorze, jaki chcemy.

Szafa powinna pasować do wnętrza nie tylko wymiarami, ale też stylistyką i kolorem. Jeśli wszystkie nasz meble są białe, także szafę będziemy chcieli mieć w tym kolorze, a nie zawsze taką szafę łatwo znaleźć w sklepie meblowym. Dlatego szafy na wymiar w Poznaniu to świetne rozwiązanie dla wszystkich klientów.

Szafa naszych marzeń

Lubimy różne kolory, faktury i wzory. Dla niektórych z nas istotne jest to czy szafa ma lustro, a inni nie potrzebują wcale lustra w szafie. Czasami jako szafę swoich marzeń wybieramy szafę zawiasową – dwu lub jednodrzwiową, a czasami naszym potrzebom bardziej odpowiada szafa przesuwana. Możemy zamówić szafę z wysokim połyskiem albo szafę matową, może nam się podobać szafa wnękowa albo narożna. – wszystko zależy od naszej fantazji.

Innych szaf potrzebujemy do małżeńskiej sypialni, innej do pokoju nastolatka i jeszcze innej do pokoju niemowlaka. Wybierając szafę musimy przemyśleć najpierw, co będziemy w niej przechowywać i gdzie ją ustawimy. Na przykład do pokoju dziecięcego nie każdy chce zakupić jasną szafę, ponieważ widać na niej bardziej brud.

Szafy to meble, których potrzebuje każdy z nas do przechowywania przedmiotów codziennego użytku i ubrań. Dobrze zaprojektowana szafa będzie nam służyć przez długie lata, pozwalając nam zachować większy porządek w naszych pomieszczeniach. Szafy na wymiar zazwyczaj warte są swojej ceny.