Skip to content Skip to footer

Solidworks – oprogramowanie do projektowania i wizualizacji

Dlaczego oprogramowanie Solidworks jest tak popularne? Zdaje się, że jego największą zaletą jest najwyższa jakość i prostota obsługi. Jakie funkcje posiada? Jak wykupić licencję? Kto może z niego korzystać? Czy możliwe jest darmowe przetestowanie programu podczas okresu próbnego?

Dla kogo oprogramowanie Solidworks online jest najbardziej przydatne?

Z Solidworks online najchętniej korzystają osoby, które zawodowo zajmują się projektowaniem. Program jest przydatny również do wykonywania różnego rodzaju wizualizacji, dzięki czemu łatwiej jest nadać swojej pracy konkretny charakter, a także podzielić się pomysłami ze współpracownikami. Soldworks jest praktycznym narzędziem dla inżynierów, projektantów oraz dla studentów kierunków związanych z tymi zawodami. Warto zaznaczyć, że przejrzystość interfejsu pozwala w szybki sposób nauczyć się obsługi programu, dzięki czemu nawet laicy nie mają problemu z korzystaniem z niego.

Jakie funkcje posiada Solidworks online?

Funkcje oprogramowania Solidworks – zarówno w wersji online, jak i zapisanego na dysku komputera – są bardzo rozbudowane. Modelowanie bryłowe, wykonywanie arkuszy blach, konstrukcji spawanych, a także modeli powierzchniowych to tylko kilka z nich. Najwięcej możliwości daje wykupienie wersji programu, który najbardziej odpowiada wymaganiom danej pracy.

Jak zacząć korzystać z programu? Solidworks cena i okres próbny

Solidworks cena nie jest jednoznaczna, bowiem do wyboru są różne wersje programu oraz kilka rodzajów licencji. W celu ustalenia konkretnej kwoty, którą należy uiścić, by korzystać z pełni funkcji oprogramowania, należy skontaktować się z konsultantem firmy. Warto zaznaczyć, że każdej osobie, która chciałaby sprawdzić, czy Solidworks jest odpowiednim dla niej narzędziem do pracy, przysługuje 30-dniowy okres próbny, podczas którego za darmo korzysta się z funkcji programu. Wystarczy pobrać wersję testową z oficjalnej strony dystrybutora, a po upływie miesiąca wykupić dostęp. Można także nie wracać do pracy z programem i nie opłacać licencji, jeśli nie jest się zadowolonym z jego działania. Solidworks udostępniany jest też uczelniom wyższym, pracownikom naukowym do prowadzenia niekomercyjnych badań, a także studentom.