Skip to content Skip to footer

Solidna kancelaria notarialna

Czeka nas sporządzenie ważnego aktu prawnego – umowy, aktu dziedziczenia, aktu związanego z naszą firmą. To wszystko są bardzo ważne dokumenty, w których przygotowaniu powinien towarzyszyć nam notariusz tak, aby wszystko odbywało się na pewno zgodnie z prawem i abyśmy przez nieznajomość prawa nie popełnili głupiego błędu, za który potem trzeba będzie zapłacić…

Kim jest notariusz?

Zacznijmy bowiem od tego, kto to w ogóle jest notariusz? Otóż co jest bardzo istotne jest to zawód zaufania publicznego, zaś notariusze powoływani są przez Ministra Sprawiedliwości. Rzadko się to zdarza, ale jednak bywa, że ktoś podaje się za notariusza, nie będąc nim w rzeczywistości – uważajmy na to!

Co jeszcze trzeba wiedzieć? Praca notariusza nie polega na rozsądzaniu sporów, negocjacjach, występowaniu do sądu. Notariusz pomaga w przygotowaniu aktów prawnych i sfinalizowaniu różnych transakcji. Bywa on nazywany nawet „sędzią bez sporu”.

Zalety wyboru dobrej kancelarii notarialnej

Co zyskujemy na tym, że wybierzemy naprawdę dobrą kancelarię notarialną? Przede wszystkim kompetentnego notariusza, któremu zaufać. Warto bowiem zauważyć, że niestety sami rzadko kiedy jesteśmy w stanie zrozumieć dokładnie meandry prawa i sposoby spisywania aktów. Ponadto zawsze obecność notariusza legalizuje daną rzecz – mamy konkretny dowód.

Dobry notariusz prawny będzie na pewno dbał o nasze dobro. Możemy mieć zatem pewność, że dana sprawa jest załatwiona dla nas jak najlepiej pod kątem prawnym. Pozostaje jednak podstawowe pytanie – jak znaleźć dobrą kancelarię? Czym wyróżnia się solidna kancelaria notarialna?

Kancelaria notarialna – etap wyboru

Przede wszystkim warto poszukać informacji o danej kancelarii notarialnej w Internecie. W szczególności zaś dobrze jest przejrzeć opinie poprzednich klientów. Co jednak bardzo ważne – należy traktować je nieco z dystansem. Dobrze jest także wiedzieć, że każda kancelaria notarialna specjalizuje się w nieco innej dziedzinie prawa – sprawdźmy to koniecznie wcześniej!

Niestety czasem, spiesząc się, popełniamy jeszcze jeden błąd. Otóż nieraz zdarza nam się nie zajrzeć w ogóle wcześniej do kancelarii, którą wybraliśmy. Warto jednak to zrobić – zobaczymy wówczas, jak ona wygląda, porozmawiamy z osobą, która prawdopodobnie będzie się nami zajmowała itd. Wówczas będziemy wiedzieć, czy mamy zaufanie do danego miejsca- a to przecież jest w końcu w zasadzie najważniejsze!

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl.