Skip to content Skip to footer

Odzyskiwanie należnosci biznesowych

Gdy dochodzi do sytuacji, ze jedna z firm zaczyna drugiej zalegać z płatnosciami rozwój sytuacji może być bardzo różny. Czasem to kwestia drobnego poślizgu w płatnościach, kiedy indziej w wyniku negocjacji uda się ustalić kiedy pieniądze powinny trafić do wierzyciela. Są jednak sytuacje, ze i takie rozwiazanie nie wystarczy. Co wtedy? Otóż jest to moment, w którym na scenę wkraczają firmy windykacyjne zajmujące się ściąganiem długów w relacjach pomiędzy przedsiębiorcami (czyli w tak zwanym B2B – Bussiness To Bussiness). Mając swój własny zespół doświadczonych negocjatorów oraz wsparcie ze storny osób przeszkolonych w zakresie prawa potrafią zdziałać całkiem sporo.

Dla wielu z nich windykacja należności jeśli jest prowadzona przez porządne firmy staje się działalnością podstawową, choć oczywiscie przy sięganiu po usługi tego rodzaju firm zawsze warto sprawdzić ich referencje oraz opinie o stosowanych przez nie metodach. Chodzi o to, by mieć pewność, ze działają tak, jak powinny, a jednocześnie nie marnują czasu klienta.

Sam klient powinien natomiast pamietać, ze windykacja przez firmę zewnętrzną to nie czarodziejskie sztuczki. Windykatorzy potrzebują czasu, by przeprowadizć solidne negocjacje albo przeprowadzić proces dotyczący zwrotu należności. Są też normalnym podmiotem gospodarczym, który za swoją pracę pobiera odpowiednią opłatę. Tą ostatnią rozlicza w róznych modelach, z których najlepszym jest oczywiście prowizja od odzyskanej kwoty – bo to gwarantuje, że ściągający zaległości naprawdę będą się starać wykonać swoją robotę efektywnie.