Skip to content Skip to footer

Rodzaje tkanin na pościele – co wybrać?

Pościel do sypialni powinniśmy wybierać nie tylko pod względem jej wyglądu, ale również rodzaju tkaniny, z której została ona wykonana. Podpowiadamy, na co warto się zdecydować, aby sen był zawsze przyjemny!

W sklepach możemy znaleźć obecnie różne pościele wykonane z wielu rodzajów tkanin, na przykład pościel bawełniana, posciel satynowa, lniana, flanelowa czy z mikrowłókien. Jakie są główne zalety i wady tych właśnie pościeli?

Pościel bawełniana

To najczęściej spotykany rodzaj pościeli – wykonana z bawełny o płóciennym splocie. Jest przyjemna w dotyku, naturalna, delikatna dla ciała i doskonale nadaje się na każda porę roku.

Pościel bawełniana jest uniwersalnym wyborem do każdej sypialni – jeśli nie chcemy kupować wielu różnych kompletów, warto postawić na tę klasykę.

Pościel satynowa

Ciekawym wyborem jest też posciel satynowa. Do jej szycia wykorzystuje się dwa rodzaje materiałów na pościel satyna bawełniana oraz satyna poliestrowa.

Gdy chodzi o komfortową pościel bawełna satynowa będzie lepszym zakupem. Stosowana na taką pościel satyna bawełniana jest przyjazna dla skóry, przewiewna oraz trwała, a przy tym ma elegancki połysk. Satyna poliestrowa jest mniej komfortowa – może nasilać pocenie się, nie jest tak wytrzymała.

Zatem jeśli chcemy kupić satynową pościel bawełna satynowa będzie strzałem w dziesiątkę. Idealnie sprawdzi się na lato, ponieważ jest chłodna i śliska w dotyku.

Pościel lniana

Jednym z ostatnich hitów jest pościel lniana. Wykonana z naturalnego lnu pościel jest bardzo przyjemna w dotyku – miękka i niezwykle komfortowa. Doskonale nadaje się na cały rok.

Len jest naturalnym włóknem, które lekko się gniecie, ale nadaje mu to jeszcze bardziej efektownego wyglądu.

Pościel flanelowa

Tego rodzaju pościel szyta jest najczęściej z bawełny flanelowej – specjalnie czesanej, dzięki czemu zyskuje na nawierzchni przytulny meszek.

Flanela jako materiał pościelowy daje wiele ciepła i komfortu, zwłaszcza podczas chłodnych dni, dlatego rekomendowana jest na zimę.

Pościel z mikrowłókna

Pościele z mikrowłókien wykonane są z włókien poliestrowych, czyli z tworzyw sztucznych. Są niedrogie, ale musimy pamiętać o tym, że nie są tak przyjazne dla skóry jak pościele z włókien naturalnych. Mogą nasilać pocenie się, mogą uczulać, a także szybciej się niszczą.

Zatem jeśli chcemy kupić dobrą pościel do swojej sypialni, warto postawić na naturalne tkaniny – wtedy komfort snu będzie jeszcze większy!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.bellastoria.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana