Skip to content Skip to footer

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe – co warto o nich wiedzieć?

Jednorazowe rękawiczki lateksowe bezpudrowe to akcesoria wykorzystywane zarówno w domu, np. w trakcie wykonywania prac porządkowych w domu lub ogrodzie, a także niezastąpione w branży medycznej, kosmetycznej, a także gastronomicznej. Jakie są ich właściwości?

Lateks – materiał niezwykle plastyczny

Głównym materiałem, który wykorzystuje się do produkcji rękawiczek jednorazowych, jest lateks. Odznacza się on bardzo dobrą plastycznością i rozciągliwością. Uzyskuje się go w sposób naturalny z niektórych gatunków roślin oraz drzew, a także w sposób chemiczny. Jednorazowe rękawiczki powstają z naturalnego lateksu.

Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że rękawiczki lateksowe bezpudrowe bardzo łatwo zakłada się na dłonie, a także zdejmuje. Idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Aby jeszcze lepiej zwiększyć ten efekt, należy dobrać właściwy rozmiar. Materiał ten idealnie chroni i zabezpiecza dłonie przed brudem, zarazkami i innymi niebezpiecznymi substancjami, z którymi można mieć do czynienia w ośrodkach medycznych czy salonach kosmetycznych.

Rożne rozmiary rękawiczek lateksowych bezpudrowych

W sprzedaży dostępne są rękawiczki lateksowe bezpudrowe w różnych rozmiarach. Są to uniwersalne rozmiary, czyli m.in. S, M czy L. Dopasowanie właściwego rozmiaru w dużym stopniu wpływa na wygodę z ich użytkowania. Poza tym są one tak uniwersalne, że pasują zarówno na dłoń lewą, jak i prawą.

Dodatkową zaletą jest specjalny mankiet, który jeszcze bardziej wpływa na wygodne zdejmowanie i zakładanie rękawiczek. Są wytrzymałe i odporne na rozrywanie, więc tym bardziej zapewniają sterylne i higieniczne warunki pracy. Można zakupić je pojedynczo lub w opakowaniach zbiorczych, np. pakowanych po 100 sztuk.

Rękawiczki bezpudrowe i z pudrem

Wśród rękawiczek lateksowych możemy także wyróżnić ich dwa podstawowe warianty, tj. pokryte dodatkową warstwą pudru lub bez tego dodatku. Warstwa pudru ma za zadanie ułatwiać wielokrotne zdejmowanie i zakładanie rękawiczek. Jednak po ich zdjęciu warstwa pudru pozostaje również na dłoniach.

Wariant bezpudrowy rękawiczek lateksowych również dobrze zakłada się i zdejmuje, ale nie pozostawia ma dłoniach warstwy pudru. To, na jaki wariant się zdecydujemy, jest więc całkowicie uzależnione od naszych osobistych preferencji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.