Skip to content Skip to footer

Recykling palladu

Pallad z uwagi na to, że jest bardzo rzadko spotykanym pierwiastkiem uznawany jest za jeden z najdroższych metali na świecie. Co ciekawe, jest on nawet droższy niż platyna i złoto, a jego ceny w skupie osiągają nawet ponad 150 złotych za jeden gram.

Pallad

Pallad to pierwiastek chemiczny, który znany jest już od 1803 roku. Należy on do platanowców i cechuje się lśniąca i srebrzystą barwą. Pallad jest ciągliwy oraz wrażliwy na działanie na niego silnych kwasów i zasad. Pod ich wpływem rozpuszcza się, a ponadto absorbuje wodór w stanie gazowym. Jego złoża znajdują się przede wszystkim na terenie Rosji oraz Republiki Południowej Afryki. Z uwagi na to, że ulegają one stopniowemu wyczerpaniu podejmuje się działanie mające na celu powtórne wykorzystanie palladu, czyli jego recykling.

Skup palladu

Jak wspomniano powyżej, pallad w skupie osiąga bardzo wysokie ceny. Wynikają one z bardzo wysokiego popytu na ten pierwiastek oraz znikomej podaży. Skup palladu prowadzą wyspecjalizowane jednostki, które pozyskują elementy, w składzie których znajduje się ten drogocenny pierwiastek. Przedmioty te są następnie poddawanie procesom obróbki, dzięki którym możliwe jest odzyskanie palladu bez większych strat. Ten swoisty recykling pozwala na późniejsze ponowne wykorzystanie tego cennego i niszowego surowca.

Wyspecjalizowane podmioty skupujące pallad

Na rynku obecne są podmioty, dla których skup palladu stanowi podstawowy zakres działalności. Tego typu firmy posiadają bowiem nie tylko odpowiednie wyposażenie, które umożliwia szybką i bardzo efektywną pracę, ale również niezwykle pożądane w tej branży szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Z uwagi na wysokie ceny, które w skupach palladu osiąga ten pierwiastek należy zawsze wybierać podmioty godne zaufania i oferujące usługi na najwyższym poziomie. Tylko bowiem takie podejście gwarantuje precyzyjną pracę oraz zadowolenie klienta. Warto pamiętać również o tym, że cenione na rynku podmioty cechują się bardzo indywidualnym podejściem do poszczególnych zleceń i oferują między innymi odbiór surowców bezpośrednio od klienta.