Wydawać by się mogło, że sprawą zupełnie banalną są przyciski oferujące opcję włączenia/wyłączenia danego urządzenia. Znajdziemy je niemal wszędzie. Zupełnie inaczej rzecz przedstawia się jednak gdy mowa o przemyśle. Niekiedy wymagania w stosunku do przycisków są zdecydowanie większe.
Przyciski pojemnościowe sprawdzą się w przemyśle ciężkim i spożywczym
W przemyśle ciężkim najlepiej sprawdzają się trwałe i niezawodne rozwiązania. Do takich z całą pewnością możemy zaliczyć przyciski pojemnościowe. Brak w nich mechanicznych przełączników oraz pustych przestrzeni pomiędzy obudową a układem scalonym. W rezultacie nie ma ryzyka gromadzenia się kurzu i zabrudzeń. Jest to bardzo istotne w przemyśle spożywczym. Drobne pyłki unoszące się w powietrzu, będące efektem przetrwania żywności mogą uszkodzić przełączniki mechaniczne.
Zalety przycisków pojemnościowych
Ważne jest również to, że przyciski pojemnościowe odporne są na uszkodzenia mechaniczne. O wiele trudniej uszkodzić je na przykład gorącą lub bardzo niską temperaturą. Ponadto w przeciwieństwie do przełączników mechanicznych, te pojemnościowe oferują zdecydowanie więcej funkcji. Można zaprojektować przełączniki dedykowane swoim potrzebom, na przykład te do zwiększania temperatury czy zatrzymania pracy urządzenia w określonych warunkach.
Wysoka jakość materiałów
Najlepiej szukać takich przycisków pojemnościowych, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Stal nierdzewna, ceramika – to zapewnia wysoką odpornością. Przyciski pojemnościowe powinny ponadto zapewniać odpowiednio szybką reakcję. Na rodzimym rynku nie brak firm specjalizujących się w produkcji przycisków pojemnościowych. W ten sposób można skonfigurować urządzenie odpowiednio do swoich potrzeb.
Na jakiej zasadzie działają przyciski pojemnościowe?
Przyciski pojemnościowe wykorzystują oddziaływanie elektryczne z przewodnikiem. W tym przypadku przewodnikiem będzie ciało człowieka a właściwie jego palec. W naszym organizmie znajdują się elektrolity i to właśnie one tworzą pole elektryczne. W przycisku pojemnościowym znajduje się z kolei kondensator. To właśnie on odbiera sygnał z palca. W specjalnym polu brzegowym przykłada się palec, uruchamiając przycisk.
Doskonałe rozwiązanie dla przemysłu
W trakcie codziennej eksploatacji przyciski mechaniczne ulegają intensywnemu zużyciu. Po pewnym czasie następuje konieczność ich wymiany. Z kolei przyciski pojemnościowe zapewniają niezawodność działania. Dla wszystkich tych, którzy posiadają nowoczesne rozwiązania w swoich firmach przyciski pojemnościowe są doskonałym rozwiązaniem.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Przyciski pojemnościowe.