Skip to content Skip to footer

Portal myśliwski- miejsce, w którym można zdobyć rozległą wiedzę na temat dzikich zwierząt i uprawnień myśliwskich

Zostanie myśliwym i uzyskanie wszystkich potrzebnych licencji nie jest wcale takie proste. Na szczęście niedawno powstał portal łowiecki Łowiec, który skupia zarówno myśliwych z wieloletnim stażem, jak i tych- którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym świecie.

Dlaczego Łowiec przyczynia się do popularyzacji dyscypliny?

Po pierwsze, bo zawiera garść cennych wskazówek jak zostać myśliwym z prawdziwego zdarzenia, a nie pospolitym kłusownikiem. Po drugie wspomniany portal łowiecki jest prowadzony online, więc ma zasięg na cały kraj i może do niego wejść każdy, kto tylko wie o jego istnieniu. Po trzecie, bo za jego pośrednictwem można znaleźć i wydrukować sobie wszystkie wytyczne, które należy spełnić, by stać się wykwalifikowanym członkiem koła łowieckiego. Dawniej takie informacje rozsyłane były pocztą pantoflową, więc jest oczywiste, że nie docierały do wszystkich zainteresowanych.

Inne korzyści z portalu łowieckiego

Po pierwsze jest on miejscem, gdzie można umówić się na konkretny termin polowania. Dzięki niemu łatwiej jest wszystko zorganizować i zgrać, bo ludzie kochający tę samą dziedzinę, są ze sobą w stałym kontakcie. Portal łowiecki Łowiec pozwala również zamieszczać informację o ewentualnych nowych ogniskach wścieklizny wśród leśnych zwierzaków. Toteż zagorzali myśliwi doskonale wiedzą, że powzięte przez nich postanowienie o wspólnych łowach spaliło na panewce. I nie ma sensu wyruszać na miejsce zaplanowanej zbiórki. Dawniej o tak sprawną organizację byłoby trudno, gdyż nie każdy miał telefon komórkowy i numer do współtowarzysza wyprawy. Toteż zdarzały się organizacyjne niewypały.

W czym jeszcze tkwi wyjątkowość portalu łowieckiego Łowiec?

Na pewno w tym, że za jego pośrednictwem można uświadamiać myśliwych, by nie krzywdzili samic dzika, łosia czy wilka w okresie, gdy na świat wydają one potomstwo. Po drugie można na jego łamach zamieścić obwieszczenie, gdzie w okolicy były widziane wnyki i inne pułapki na leśne zwierzęta. Przy odrobinie szczęścia sprawą zajmą się lokalni myśliwi, którzy przecież również z wypiekami na twarzy śledzą tego typu portale. Można przecież z ich treści dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat myślistwa, technik polowań czy miejsc, które warto odwiedzić.