Skip to content Skip to footer

Poprawa owalu twarzy – skuteczne sposoby na młodą i jędrną skórę

Odpowiednio dobrane produkty, a także regularne stosowanie zabiegów upiększających pomaga w zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu skóry.

Podstawy pielęgnacji skóry

Skóra to dość skomplikowany narząd, wymagający stosowania regularnych i odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych. Podstawą pielęgnacji każdej cery jest jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie – pozbawiona wilgoci skóra bardzo szybko traci jędrność i blask.

Dobrze dobrany krem powinien zostać dopasowany do typu, a także potrzeb danej cery. Młodej skórze powinny wystarczyć mocno nawilżające i dodające blasku kremy, przy dojrzałej cerze należy jednak sięgnąć już po bardziej wyspecjalizowane preparaty. Poza tym utrzymanie promiennego wyglądu dojrzałej cery wymaga regularnego stosowania serum, maseczek, a także różnego rodzaju zabiegów upiększających.

Skuteczne sposoby na poprawę owalu twarzy

Z upływem lat owal twarzy, na skutek zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, ulega drastycznej i łatwo zauważalnej zmianie. Pozbawiona jędrności skóra zaczyna opadać, co może prowadzić między innymi do uformowania drugiego podbródka. Dodatkowo w przypadku dojrzałej cery kąciki ust wędrują w dół, nadając twarzy zmęczonego i smutnego wyglądu.

Jednym z często wybieranych rozwiązań, które przyczynia się do poprawy owalu twarzy jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 12 miesięcy, zapewniając komfort oraz młody wygląd cery.

Równie skutecznym zabiegiem, gwarantującym widoczną korekcję konturu twarzy jest termoplastyka. Poprawa owalu twarzy przy pomocy tej metody polega na użyciu fal radiowych. Podczas termoplastyki emitowane jest ciepło endogenne, które ogrzewa tkanki, co wpływa na kurczenie się komórek kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego poziomu jędrność skóry.

Nici liftingujące – skuteczny sposób na poprawę sprężystości skóry

Poprawa owalu twarzy przy użyciu nici liftingujących to doskonała alternatywa dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych – ten prosty i stosunkowo nieinwazyjny zabieg pomaga w uzyskaniu trwałych efektów.

Zabieg przy użyciu nici polega na ich wprowadzeniu pod skórę przy użyciu cienkiej igły. Wprowadzone pod skórę nici stanowią doskonałe wzmocnienie skóry, przyczyniając się do odbudowy jej jędrności.

Dodatkowo nici przyczyniają się do produkcji kolagenu i elastyny. Dużym atutem zabiegu jest również to, że jego efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.