Skip to content Skip to footer

Pojemniki szyte na miarę

W każdej firmie niezbędne są różnego rodzaju pojemniki, skrzynie, kontenery, w których można przechowywać komponenty, narzędzia i inne elementy niezbędne do produkcji. Podpowiadamy, jak dobrać najlepsze rozwiązania do potrzeb.

Z pokrywą lub bez

W zakładach najczęściej używa się różnego rodzaju pojemników z tworzyw sztucznych. Raczej rzadko używa się obecnie pojemników drewnianych czy metalowych. Producenci proponują bardzo ciekawe rozwiązania. Mogą to być skrzynki plastikowe zamykane lub bez żadnych pokryw. Skrzynka plastikowa z pokrywą jest bardzo przydatna do transportu, ponieważ dobrze zabezpiecza przewożone produkty. W niektórych przypadkach skrzynka plastikowa zamykana ma specjalne zabezpieczenia, które nie pozwalają na jej otwarcie przez przypadkowe osoby.Przedsiębiorcy chętnie wybierają skrzynie składane, które podczas przechowywania zajmują niewiele miejsca. Wielkość pojemników będzie zależała od potrzeb. Mogą to być zarówno niewielkie pojemniczki, jak i duże kontenery.

Różne pojemniki dla różnych branż

Pojemniki z tworzyw sztucznych, dzięki ich różnorodności, pozwalają na wyjątkowo celne dobranie ich do potrzeb przedsiębiorstwa. W zależności od branży można wybierać skrzynki plastikowe zamykane, ażurowe skrzynki dla branży rolniczo-ogrodniczej czy niewielkie pojemniki, które są niezbędne np. w zakładach samochodowych do przechowywania przeróżnych śrubek i innych drobnych elementów.Z kolei skrzynka plastikowa z pokrywą jest wyjątkowo przydatna np. w branży cateringowej. Bardzo często skrzynka plastikowa zamykana jest wybierana przez firmy, które wysyłają swoje produkty. Takie pojemniki dają pewność, że produkty dotrą w stanie nienaruszonym, a dodatkowo oszczędza się miejsce podczas transportu.

Pamiętaj o recyklingu

Wybierając skrzynki plastikowe zamykane lub nie warto zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa są wykonane. Jednak oprócz wytrzymałości tworzywa i łatwości jego utrzymania w czystości, należy zwrócić uwagę na to, żeby zużyte pojemniki można było poddać recyklingowi. Producenci pojemników z tworzyw sztucznych coraz częściej sami zwracają uwagę na konieczność recyklingu swoich wyrobów i wręcz zachęcają użytkowników do zwracania niepotrzebnych skrzyń. Dzięki temu do środowiska naturalnego trafia mniej plastiku, który coraz bardziej zanieczyszcza Ziemię.