Skip to content Skip to footer

Po dwóch stronach szyby

Nowości i innowacyjne rozwiązania w każdej dziedzinie, w tym również budowlance budzą kontrowersje i sprzeczne opinie. Każdy zatem produkt, rozwiązanie i mechanizm spotyka się z dyskusjami na swój temat pomiędzy fanatycznymi zwolennikami i zagorzałymi przeciwnikami. Okna przesuwne, które są towarem stosunkowo młodym także poddawane są testom i relacjom użytkowników. Warto więc spojrzeć na nie z obu stron szyby.

Nowe, jaśniejsze standardy

Niezaprzeczalnym atutem wielkogabarytowych przeszkleń jest powierzchnia światła, jakie te dostarczają pomieszczeniu. Nowoczesne budownictwo, jakiego coraz więcej, pomału wypiera duszne, ciemne pokoje, które charakteryzował dawny styl architektoniczny. Naturalne oświetlenie, pochodzące z zewnątrz zawsze wprowadza radość i optycznie większą przestrzeń. Oprócz tego otwarte okna nie zajmują sporej powierzchni pokoju, przez system nachodzących na siebie skrzydeł, co doskonale sprawdza się w małych wnętrzach, które wymagają funkcjonalnego zagospodarowania meblami.

Wielkość ma znaczenie

Kiedy chęć osiągnięcia dużego rozmiaru przeszklenia, prowadzi do zakupu okien przesuwnych, można być pewnym, że możliwości gabarytowe są bardzo duże i na pewno spełnią oczekiwania. Ze względu na podział okuć na część ruchomą i stałą, możliwe jest osiągnięcie bardzo dużej powierzchni łącznej, która wygląda niezwykle luksusowo. Nie wyklucza to jednak komfortu użytkowania, ponieważ projekty konstrukcji odznaczają się lekkością prowadzenia skrzydeł, brakiem tarć dzięki solidnym prowadnicom, oraz łatwemu w obsłudze mechanizmowi, który pomaga w sprawnym przesuwaniu okna.

Wszystko w rękach fachowców

Wymagania jakie stawiają okna przesuwne to ich specjalistyczny montaż, od którego zależy późniejsza eksploatacja. Warto zatem zwracać uwagę na poprawność wykonania usługi przez fachowców, mając na uwadze komfort jaki powinny gwarantować dobrze wprawione okna.

Okna a zasobność portfela

Ze względu na duże powierzchnie szyb, przenikalność ciepła jest narażona na spore straty, dlatego decydując się na zakup okien przesuwnych, należy kierować się produktami wysokiej klasy, które spełniają wymogi energooszczędności i najlepiej jeśli pochodzą od uznanych producentów. Wszystkie te czynniki znacząco wpływają na cenę tej przyjemności, która znacząco odbiega od standardowych okien PCV.