Skip to content Skip to footer

Organizacja urodzin dziecka krok po kroku

Urodziny dziecka to każdego roku szczególny dzień dla całej rodziny. Dorośli robią wtedy wszystko, by maluch poczuł się ważny. Zanim jednak rozpocznie się świętowanie, trzeba wszystko odpowiednio zorganizować, co bywa sporym wyzwaniem. Jak krok po kroku powinno wyglądać przygotowanie urodzin dla dzieci?

Lokalizacja i termin

Miejsce i datę imprezy urodzinowej trzeba wyznaczyć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy decydujemy się na kinderbal poza domem. Rezerwacja sali zabaw, restauracji czy innego lokalu musi nastąpić odpowiednio wcześniej – jeśli zabierzemy się za to zbyt późno, terminy mogą być już zajęte.

Wczesne ustalenie tak podstawowych szczegółów ważne jest też ze względu na gości, których nie wypada przecież zapraszać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy też, że kinderbal nie zawsze organizowany jest dokładnie w dniu urodzin dziecka. Gdy święto wypada w środku tygodnia, z reguły imprezę przenosi się na weekend.

Lista gości i zaproszenia

Przy planowaniu terminu musimy jednocześnie przemyśleć kwestię tego, kto ma zostać zaproszony na przyjęcie. Wiele osób organizuje dwie osobne imprezy – jedną dla znajomych dziecka, a drugą dla członków rodziny, czyli dziadków, wujostwa, rodziców chrzestnych, kuzynów.

W przypadku kinderbalu, którego uczestnikami są koledzy i koleżanki naszej latorośli, ważne jest ustalenie z maluchem, kto ma znaleźć się wśród gości. Trzeba pamiętać, by nikogo ważnego nie pominąć, a jednocześnie, aby liczba osób była adekwatna do naszych możliwości finansowych czy pojemności lokalu. Zaproszenia na urodziny dla dzieci należy wręczyć ok. 2 tygodnie przed przyjęciem.

Plan imprezy i zakupy

Jeśli chcemy dać solenizantowi jak najwięcej radości, warto wcześniej zapytać go o pomysł na wymarzone przyjęcie. Dzięki temu znajdziemy temat przewodni imprezy, co znacznie ułatwi całą organizację. Gdy sami przygotowujemy kinderbal w domu, wówczas szczególnie ważne jest ustalenie szczegółów, wymyślenia atrakcji itp. Domowa impreza wymaga też dokładnego zaplanowania zakupów.

Znacznie prostsze są urodziny dla dzieci w Częstochowie w lokalu, gdzie rodzicom odpada duża część pracy, gdyż większość spraw bierze na siebie organizator i animatorzy. Warto jednak dopytać o wszystko i dowiedzieć się, czy czegoś nie trzeba dostarczyć. Często konieczne jest zakupienie tortu, drobnych przekąsek czy urodzinowych gadżetów dla gości i jubilata.