Skip to content Skip to footer

Najważniejsze cechy dobrego termosu

Termos szklany jest takim sprzętem, który przydać się może w naprawdę wielu okolicznościach. Co prawda najczęściej kojarzony jest z wycieczkami, gdzie nie ma łatwego dostępu do wrzątku, lecz może się rewelacyjnie sprawdzać również w domu. Jakimi jednak cechami powinien się charakteryzować, aby był możliwie najlepszy?

Materiał wykonania

Nie da się ukryć, że najważniejszym parametrem każdego termosu, jest to, z jakiego został on wykonany materiału. Wpływać to będzie nie tylko na jego wygląd, lecz również na cenę, a co najważniejsze na walory użytkowe, takie jak waga, czy też odporność na uszkodzenia.Termos szklany uważany jest za ten model, który, choć cechuje się rewelacyjnymi właściwościami użytkowymi, to jednak jest stosunkowo mocno awaryjny i narażony na uszkodzenie. Wszystko z powodu materiału, z którego jest zrobiony, który w wyniku nawet niewielkiego uderzenia może się zwyczajnie zniszczyć. Dużą konkurencją dla takiego modelu jest termos ceramiczny. Co prawda jest droższy, cięższy, a także występuje w bardzo mocno ograniczonej liczbie wersji kolorystycznych, lecz jednocześnie jest o wiele bardziej odporny na uszkodzenia, a także cechuje się lepszymi parametrami trzymania przez niego temperatury płynu. Niestety termos szklany wypada w tym punkcie nieco gorzej.

Cechy użytkowe

Sam materiał wykonania to jednak nie wszystko, czym chętny na posiadanie termosu powinien się kierować podczas jego kupowania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych parametrów, które będą miały nie mniejsze, a często o wiele większe znacznie dla przyjemności, z jaką będzie się na co dzień korzystało z takiego dodatku.Co zatem może być taką cechą? Przede wszystkim podczas zakupu określić trzeba to, jakiej wielkości chce się mieć termos. Nie ma sensu bowiem kupować największego modelu, skoro nie będzie on w pełni wykorzystywany. Liczyć się wtedy trzeba z tym, że będzie on dość ciężki, a także spory, co często może uniemożliwiać jego wygodne przenoszenie i przechowywanie. Oprócz tego warto zadbać o to, aby termos posiadał wskaźnik temperatury płynu, a także wygodny w trzymaniu uchwyt. Dodatki te z pewnością poprawią przyjemność codziennego korzystania z termosu i przyczynią się do tego, że będzie on w stanie o wiele lepiej służyć swojemu użytkownikowi.

Termoz szklane dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.