Skip to content Skip to footer

Najlepsze opowiadania w sieci

Opowiadania w tych czasach piszą wszyscy. Od kilkunastoletnich autorów po dziadków, którym strony internetowe założyli wnuczkowie. W tym materiale postaramy się odpowiedzieć, gdzie możecie znajeźć najlepsze opowiadania w sieci.

Najlepsze opowiadania w sieci

Pierwszym i najbardziej logicznym rozwiązaniem są strony autorów. Pisarze na ogół w celach promocyjnych publikują ciekawe opowiadania na swoich stronach, albo w całości albo we fragmentach.

Niektórzy stworzyli nawet na swoich stronach internetowych księgarnie, pozwalające na zakup pojedynczych opowiadań. Zrobił tak np. Andrzej Sapkowski. Oferuje on zarówno pojedyncze tomiki Wiedźmina, jak i całą antologię.

Dzięki takim rozwiązaniom możecie znaleźć najlepsze opowiadania w sieci w jednym miejscu. Dla autora takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że na ogół ma on jakiś profit od sprzedaży ksiązki na własnej stronie.

Inne miejsca z opowiadaniami

Opowiadania znaleźć możecie także na portalach pokroju Sweek czy Wattpad. W takim przypadku dobrze jest zainstalować na telefonie dedykowaną aplikację, która umożliwi zarówno czytanie jak i publikowanie opowiadań.

Niestety opowiadania na tych portalach są na ogół słabej jakości. Piszą tam głównie nastolatkowie, którzy dopiero uczą się tworzenia opowiadań. Mimo wszystko z czasem może znajdą się tam jakieś perełki.

Fora internetowe dla pisarzy

Nawet jeśli nie piszecie opowiadań, warto założyć konta na forach internetowych dla pisarzy i śledzić publikowane tam opowiadania. Jakość tekstów jest tam już znacznie wyższa niż w przypadku opowiadań publikowanych na platformach dla młodych twórców.

Niektóre z forów wydają własne tomiki. Można więc pobierać ebooki z opowiadaniami wydawane przez autorów forów internetowych i czytać je na telefonach lub czytnikach. Naszym jednak zdaniem najlepszym rozwiązaniem są opowiadania publikowane bezpośrednio na stronach autorskich lub na fanpage’ach autorów.

Pisarze publikują swoje opowiadania celem promocji, a co za tymi idzie dokładają wszlekich starań, żeby te teksty były jak najwyższej jakości.