Skip to content Skip to footer

Nadruk sublimacyjny – największe zalety

W dzisiejszych czasach zdobienie i barwienie tekstyliów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i również wśród osób starszych. Dzięki ogromnemu rozwojowi technologii w przeciągu kilku ostatnich lat udoskonalony i bardzo rozpowszechniony został między innymi nadruk sublimacyjny. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są zalety druku sublimacyjnego w porównaniu z wieloma innymi metodami druku.

Dlaczego warto wybrać nadruk sublimacyjny?

Zakres zastosowań zwykłych ploterów graficznych jest tak naprawdę bardzo niewielki. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście stosunkowo niewielka paleta podłoży, jakie można na nich zadrukowywać. Możliwość drukowania wyłącznie na folii albo papierze znacząco ogranicza inwencję wielu twórców. Na naszym rynku dostępne są co prawna bardziej zaawansowane modele ploterów, które umożliwiają drukowanie na polietylenie i winylu, jednak w dalszym ciągu druk odbywa się jedynie z rolki na rolkę, przez co można wykonać wyłącznie billboard albo roll-up. Jeżeli chodzi o nadruki na tkaninach to są one w tym przypadku bardzo kosztowne i co najważniejsze trzeba użyć za każdym razem specjalnych tkanin – canvas. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest skorzystanie z nowoczesnej technologii transferowej sublimacyjnej.

Nadruk sublimacyjny – największe zalety

W tradycyjnym druku ploterowym trwałość nadruków na tkaninach, nawet przy zastosowaniu specjalnych pigmentów o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne liczona jest w miesiącach. Warto wspomnieć również i o tym, że większość wydruków wymaga dodatkowego laminowania, dzięki któremu zwiększana jest trwałość, ale również i cena. Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku druku sublimacyjnego, który z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Wytrzymałość nadruków sublimacyjnych jest liczona w latach. Nadruki na tkaninach można wielokrotnie prać i zawsze prezentować będą się bardzo okazale. Pamiętać należy również i o tym, że technologia druku sublimacyjnego umożliwia produkcję wysokiej jakości prac nie tylko na tekstyliach.

Gdzie można wykorzystać nadruk sublimacyjny?

Porządna drukarnia sublimacyjna, może wykonać kompleksowe nadruki nie tylko na tkaninach, ale również na dywanach, wykładzinach w zwojach, ceramice, drewnie, tekturze a nawet na tworzywach sztucznych i metalach. Nadruk sublimacyjny bardzo często wykorzystywany jest również w galanterii skórzanej. Technologia ta umożliwia wykonanie trwałych nadruków na gumie i piankach elastycznych, dzięki czemu można wyprodukować na przykład podkładki, eleganckie myszki komputerowe czy tarcze zegarków.

Więcej dowiesz się na stronie http://nadrukisublimacyjne.pl/