Skip to content Skip to footer

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając ogrodową wannę SPA?

Wanna ogrodowa SPA nazywana też często ogrodowym jacuzzi jest jedną z tych propozycji, które cieszą się rosnącą popularnością wśród naszych rodaków. Pytanie o to, czy jej zakup ma w ogóle sens, jest stawiane coraz rzadziej. Interesuje nas przede wszystkim to, czym się kierować przygotowując się do niego.

Lokalizacja i jej znaczenie

To, gdzie znajdzie się miejsce dla wanny ogrodowej SPA, może mieć kluczowe znaczenie dla odczuwanego przez nas poziomu satysfakcji z takiego rozwiązania. Miejsc, które warto rozważyć, jest przy tym co najmniej kilka. Najczęściej, jak zresztą wskazuje na to sama nazwa, całoroczne jacuzzi jest instalowane w ogrodzie. Coraz powszechniejszą praktyką jest jednak również umieszczanie go na tarasie.Konkretna lokalizacja nie jest zresztą jedynym dylematem, nad którym warto się zastanowić. Nie mniej ważny jest charakter wanny SPA w ogrodzie. Zdecydowana większość kupujących jest dumna z tego rozwiązania i nie ma problemu z tym, że rzuca się ono w oczy. Nie brakuje jednak także osób uważających, że znacznie bardziej interesującym rozwiązaniem jest wtopienie wanny SPA w otoczenie i ukrycie jej między drzewami lub bujną roślinnością. Takie rozwiązanie być może nie spotęguje zazdrości sąsiadów, przyczyni się jednak do zwiększenia wysoko cenionego poczucia intymności.

Niecka wanny i jej profil

Gdy mamy już pewne wyobrażenie na temat tego, gdzie znajdzie się Wanna ogrodowa SPA i jakie będą jej wymiary, możemy zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać jej niecka. Najbardziej klasyczny jest tu podział na leżanki i siedziska. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest więc zapoznać się z każdą z wymienionych opcji.Leżanka to wygodne siedzisko posiadające specjalne przedłużenie przyjmujące postać zintegrowanego podnóżka. Dzięki takiemu profilowi można swobodnie oprzeć się na plecach i niemal całkowicie zanurzyć się w wodzie. Leżanka to także rozwiązanie zajmujące mniej miejsca, jest więc naturalnym wyborem dla osób, które nie mają zbyt dużego ogrodu.

Siedzisko zajmuje więcej miejsca, choć zapewnia również większą swobodę ruchów. Przeważnie w wannie domowej SPA znajdują się zresztą co najmniej dwa siedziska. Daje to możliwość wypoczynku z partnerem, dzieckiem lub znajomymi. Siedziska cieszą się też dużą popularnością wtedy, gdy myślimy o komercyjnym zastosowaniu wanny SPA.

Stopka