Skip to content Skip to footer

Lepsze są apartamenty czy hotele?

Cokolwiek by nie mówić o apartamentach jedno trzeba przyznać. Większość z nich jest bardzo wygodna. Idealne rozwiązanie, jeśli tkoś wybiera się w podróż biznesową, a woli wynająć pokój w spokojnym miejscu, niż zaryzykować sąsiedztwo z przebywającą na zgrupowaniu kadrą piłkarską czy z walnym zjazdem polityków.

Pod tym względem apartamenty zdecydowanie przeważają nad hotelami. Dużo łatwiej w nich bowiem zagwarantować spokój, bo z reguły są mniejsze. Tymczasem hotele mają często na tyle dużo pokoi i są na tyle popularne, że nie do końca się przewidzi kto w zasadzie tam się znajdzie. Co ciekawe, również pod względem cenowym często stanowią konkurencję dla branży hotelarskiej.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że apartamenty Katowice, Poznań, czy Krakó mają dość ciekawe i z pewnością warto przyglądnąć się ich ofercie, jeżeli potrzebujemy czegoś o dużym poziomie komfortu i luksusu. Na przykład wtedy, gdy oddział jakieś firmy gości szefa całego dzialu krajowego lub kontynentalnego.

Pamiętać jednakże należy, iż przy wyborze apartamentu warto przyglądnąć się jego opisowi w ofercie firmy wynajmującej. Chodzi tu o kwestie wyposażenia takiego lokalu, liczby pokoi, czy takich kwestii, jak zgoda lub brak na palenie w wynajmowanym pomieszczeniu. Niby drobiazg, ale dla jednych zezwolenie takie będzie istotne, a inni zdecydowanie będą unikać pomieszczeń, w których można by trafić na tego typu ślady zapachowe.