Skip to content Skip to footer

Korzeń kudzu leczy uzależnienia

Korzeń kudzu potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Jedną z jego niesamowitych właściwości jest działanie zniechęcające do spożycia alkoholu. Wskazują na to chociażby badania przeprowadzone na szczurach, które zjadając korzeń kudzu rzadziej sięgały po podstawiane dawki alkoholu.

Roślinę doceniano już bardzo dawno temu

Z cudownych właściwości korzenia kudzu root korzystano już tysiące lat temu w dalekiej Azji. Dziś wraca on do łask, jako jeden z nieoczywistych sposobów na poradzenie sobie ze swoimi słabościami – jest bowiem wykorzystywany w alternatywnych terapiach leczenia alkoholizmu, uzależnienia od substancji psychotropowych czy palenia papierosów. Według niektórych użytkowników napój sporządzony z korzenia kudzu dosłownie „otwierał umysł i poszerzał horyzonty myślowe”.

Tajemnicze mikstury z kudzu

Napój leczniczy wykonany z korzenia kudzu może być stosowany także w innych przypadkach. Dzieciom pomaga obniżyć wysoką temperaturę. Jako zioło dobrze działa na układ trawienny, niwelując problemy żołądkowe. Odpręża i daje pozytywne efekty natury psychicznej, m.in. obniża poziom nerwowości, stresu, niweluje gonitwy myśli. Pozytywny wpływ kudzu root na psychikę ludzką zawdzięcza się zawartej w korzeniu serotoninie, która działa pobudzająco na receptory odczuwania przyjemności. Oprócz tych właściwości, napar z korzenia polecany jest także osobom zmagającym się z problemami natury krążeniowej. Herbatka z dodatkiem kudzu oddziałuje pozytywnie na krążenie krwi, poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego i „odmładza organizm” niszcząc wolne rodniki.

Kudzu w kulinariach i dietetyce

Mączna struktura kudzu bogata jest w skrobię i żelazo, dlatego kudzu może być znakomitym uzupełnieniem diety dla osoby chcącej naturalnie się odżywiać. Duża ilość wapnia wzmacnia kości i działa korzystnie w przypadku np. osteoporozy. Kudzu root stosowany jest także w przypadku wyniszczenia organizmu chorobami, w tym chorobą alkoholową. Roślina nie tylko używana jest w kuracji przeciwalkoholowej, ale pomaga „naprawić” zniszczony przez alkoholizm organizm – m.in. poprzez regenerację wątroby i dobre właściwości trawienne.

Kudzu cena – aktualna wartość

Korzeń kudzu dostępny jest w formie m.in. granulatu zamkniętego w kapsułkach. 60 kapsułek kudzu root w dawce 500 mg będzie kosztować nie więcej, niż 20-25 złotych. Korzeń kudzu może występować także w formie zmielonej, zamkniętej w ćwierć kilowych (bądź mniejszych) opakowaniach. W zależności od producenta, kudzu cena zamknie się w wartości 25-35 złotych za 100 gramów, a w przypadku 250 gramowych opakowań powinniśmy zapłacić za nie ok. 65 złotych.