Skip to content Skip to footer

Kołdry antyalergiczne

Zakup kołdry to nie lada wyzwanie, a już na pewno dla tych osób, które cierpią z powodu różnego typu alergii. Nieprzyjemne objawy mogą dawać się we znaki kiedy pościel jest źle dobrana, dlatego też warto postawić na dobrej jakości kołdrę antyalergiczną.

Kołdry antyalergiczne

Wszyscy, którzy cierpią z powodu alergii na roztocza kurzu domowego doskonale wiedzą, jak uciążliwy może być sen w źle dobranej pościeli. Źle dobrana pościel może sama w sobie powodować alergie u osób wrażliwych, zaś wśród najczęściej pojawiających się objawów można odnotować bardzo uciążliwe takie jak swędzenie, łzawienie oczu, kaszel lub też katara, a nawet bardziej zaawansowane objawy jak duszności, wysypka w różnej postaci, puchnięcie. Dla osób, które cierpią z powodu alergii sen zamiast z przyjemnością kojarzy się z mało przyjemnym obowiązkiem. Nie może tak jednak być, ponieważ zdrowy sen odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, dlatego też by z niego należycie korzystać należy dobierać odpowiednią pościel antyalergiczna – a już zwłaszcza wtedy, kiedy jest się alergikiem.

Roztocza kurzu domowego

Wiele osób, które nie zgłębiły tematu alergii twierdzi, że standardowa kołdra z puchu jest największym alergenem i wszyscy alergicy powinni jej unikać. Nic bardziej mylnego. Należy tu zaznaczyć, że alergicy również mogą spać pod puchową pościelą, jednak tu znaczenie ma rodzaj zastosowanego puchu. By naturalny puch nie uczulał, musi on być bardzo dobrze oczyszczony i taki też można znaleźć w kołdrach antyalergicznych.

Błędne przekonania

Roztocza kurzu domowego to małe pajączki, które żywią się naszym naskórkiem, zaś na ich wzrost i najlepsze warunki do życia ma wpływ podwyższona temperatura i duża wilgotność. To wszystko sprawia, że roztocza idealnie mnożą się w pościeli i dokuczają alergikom podczas snu, ponieważ to ich wydzieliny są najsilniejszymi alergenami. Z tego też względu warto zadbać o taką pościel, która nie stwarza dogodnych warunków do namnażania się tych organizmów. Kołdra i poduszka powinna być tak dobrana, by zawierała w sobie najlepsze, antyalergiczne materiały, dzięki którym alergicy nie będą odczuwać skutków alergii. Kołdry antyalergiczne to najlepszy sposoby na pozbycie się uciążliwych alergii, jednak zawsze też warto wcześniej zapoznać się z ofertą producentów zanim przystąpimy do zakupu.