Skip to content Skip to footer

Kiedy lipoliza jest najlepszym rozwiązaniem?

Nie ma osób idealnych. Każdy ma pewne niedoskonałości, które powodują, że marzymy o doskonałej sylwetce. W takich przypadkach warto wykorzystać zdobycze medycyny estetycznej, które potrafią poradzić sobie z takimi wyzwaniami. Kiedy lipoliza jest potrzebnym zabiegiem?

Czym jest lipoliza?

Lipoliza, gdy tylko się pojawiła, była uważana za zabieg, który jest uzupełnieniem liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Dziś już wiadomo, że jest to zabieg, dzięki któremu można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej nie tylko z okolic brzucha, ud czy pupy, ale również z twarzy (okolice podbródka) czy z ramion.

Lipoliza jest zabiegiem, po którym nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest on wykonywany bez znieczulenia, gdyż nie sprawia bólu. Jednocześnie nie pozostają żadne ślady po zabiegu w postaci zaczerwienienia czy siniaków. Dzięki temu już następnego dnia można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Kiedy wykorzystać lipolizę?

Lipoliza https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/ jest zabiegiem, który nie usunie dużych nadmiarów tkanki tłuszczowej. Jest ona przeznaczona dla osób, które borykają się z niewielkimi niedoskonałościami.

Warto jednak pamiętać, że urządzenia do lipolizy działają na różnych zasadach. Kriolipoliza usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej przy użyciu niskich temperatur. Temperatura zabiegowa nie powinna przekraczać -8 ºC, gdyż może dojść do miejscowego odmrożenia skóry.

Do zabiegu lipolizy często jest również wykorzystywana wysoka temperatura. Tkanki zostają podgrzane, dzięki czemu sylwetka jest wymodelowana. Warto również pamiętać, że lipoliza nie tylko ma wpływ na obwód sylwetki, ale również na wygląd skóry. Urządzenia do lipolizy są również w stanie zredukować cellulit I i II stopnia.

Zaletą lipolizy jest również ujędrnianie skóry. Urządzenia do lipolizy są w stanie zadbać o skórę, by pacjent nie musiał borykać się z bardzo popularnym problemem, który pojawia się po redukcji tkanki tłuszczowej, czyli z nadmiarem skóry. Po lipolizie skóra jest jędrna i sprężysta. Wygląda młodo i atrakcyjnie.