Skip to content Skip to footer

Kampania reklamowa na Facebooku

Media społecznościowe obecnie cieszą się sporym powodzeniem. Niemal każdy z nas, bez względu na płeć czy wiek posiada tam swoje konto. Jak się okazuje właściciele przedsiębiorstw z różnorodnych branży również zakładają na Facebooku strony swoich firm, aby w ten sposób móc dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów.

W jaki sposób dotrzeć do klientów na Facebooku?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że firmowa strona na Facebooku, czyli tak zwany Fanpage, służy zarówno do promowania swoich usług celem pozyskania nowych klientów, jak i również kontaktu z obecnymi klientami. Wrzucając posty na fanpage na temat naszych ofert czy aktualnych promocji, zwiększamy szansę na to, że zarówno nasz klient zechce skorzystać z oferty jak i nowa osoba.

Najlepszą formą dotarcia do klientów są kampanie na Facebooku. Za sprawą możliwości, jakie daje kampania Facebook istnieje opcja ustawienia ich w taki sposób, aby trafiały stricte do grona odbiorców, którzy mogliby zostać naszymi potencjalnymi klientami.

Kampania na Facebooku a kampania w mass mediach

Zasadniczą różnicą pomiędzy kampania Facebook, a tą którą możemy zobaczyć w mass mediach czyli środkach masowego przekazu jest jej docieranie do ścisłego grona odbiorców, którzy mogą być zainteresowani naszymi usługami. Jeżeli widzimy reklamę w telewizji, czy na przykład w gazecie bądź słyszymy ją w radiu, bardzo często nie jesteśmy zainteresowani jej tematyką. Wynika to z faktu, że rolą tej reklamy jest dotarcie do wszystkich osób, które w danym momencie korzystają z odbiornika.

W przypadku reklamy na Facebooku sprawy mają się zupełnie inaczej, a wynika to z możliwości ustawienia jej parametrów w taki sposób, aby trafiała ona tylko i wyłącznie do osób, które będą naprawdę zainteresowane tematyką naszych usług. W związku z powyższym przygotowując kampanie na Facebooku możemy określić przedział wiekowy osób, do których ma dotrzeć reklama, ich płeć, region jaki zamieszkują, a także zainteresowania. W taki sposób powodujemy, że naszą reklamę zobaczą jedynie osoby, które naprawdę poszukują tego rodzaju usług lub produktów.

Kampania na facebooku daje spore możliwości dotarcia do szerokiego grona potencjalnych kontrahentów. Ważnym jest jednak , aby została odpowiednio przygotowana. Tylko w taki sposób będziemy mogli wykorzystać jej prawdziwy potencjał i sprawić, że osoby, które ją wyświetlą podejmą decyzję o tym, że chcą skorzystać właśnie z usług naszej firmy.