Skip to content Skip to footer

Kalendarze książkowe idealne na prezent

W dzisiejszych czasach producenci kalendarzy książkowych mają trudne zadanie. Większość osób korzysta z przeróżnych elektronicznych rozwiązań, tradycyjne kalendarze nie są już tak powszechne. Muszą więc starać się zaciekawić formą, treścią i dodatkami. Efekty są zachwycające, estetyczne kalendarze książkowe nadają się m.in. na prezent.

Ponadczasowa forma

Każdy producent kalendarzy książkowych ma nieco ułatwioną pracę dzięki temu, że nie musi specjalnie zastanawiać się nad formą. Jest ona sprawdzona i ponadczasowa. Jak się wielokrotnie okazywało, jakiekolwiek udziwnienia i zbytnie unowocześnienia tylko utrudniają eksploatację.

Książeczka będąca zarazem kalendarzem doskonale mieści się w torebce, kieszeni i wygląda elegancko. Poza możliwością sprawdzenia terminów i np. dat urodzin, oferuje miejsce na ważne notatki. Całość zamknięta jest w estetycznej i trwałej okładce.

Nawet osoby, które korzystają z wielu urządzeń elektronicznych, nie pogardzą tego rodzaju kalendarzem. Służy on jako notes, terminarz, zbiór tablic i nie tylko. Może okazać się też ważnym „atrybutem” każdego profesjonalisty, więc po prostu warto go mieć.

Oryginalność połączona z tradycją

Kalendarz książkowy powinien pozostać jak najbardziej funkcjonalny, stąd tendencja do unikania udziwnień i wprowadzania niepotrzebnych dodatków. Nie znaczy to jednak, że dostępne w sprzedaży kalendarze są identyczne i przez to nudne. Jak najbardziej można znaleźć wśród nich modele o ciekawym wzornictwie i niebanalnym projekcie.

Przeważnie producent kalendarzy książkowych wybiera jeden oryginalny design. Jego cechy charakterystyczne można zauważyć na okładce czy też zdobieniach poszczególnych kartek. Uzewnętrznia się on w kroju czcionki, elementach ozdobnych lub użytych grafikach. Dzięki temu udaje się stworzyć kalendarz, który jest inny od pozostałych produktów z tej samej kategorii cenowej.

Ostatecznie forma kalendarza książkowego pozostaje jak najbardziej tradycyjna, ale styl wykończenia może być oryginalny i nowoczesny. Praktykowane jest też dostosowywanie stylu pod kątem wymagań przyszłego właściciela kalendarza. Personalizowane produkty mają nie tylko typowe zastosowanie, ale są z powodzeniem wykorzystywane w celach marketingowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.pl.