Skip to content Skip to footer

Kabina prysznicowa w łazience

W przypadku małych łazienek najlepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe półokrągłe. Należy pamiętać, że zagospodarowanie planu łazienki nie jest zadaniem prostym.

Wybór prysznica

Trzeba przede wszystkim zdecydować, czy lepiej wybrać prysznic, czy może wannę. Warto dodać, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak zdecydowanie bardziej oszczędnym wyjściem jest zakup kabiny prysznicowej. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to także ekologiczne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób zużywa się zdecydowanie mniej wody. Kabiny prysznicowe półokrągłe są nie tylko eleganckie, ale również praktyczne.

Zagospodarowanie łazienki

Łazienka powinna być funkcjonalna, ponieważ aspekty wizualne też są ważne, ale nie mogą stać na pierwszym miejscu. W takich kabinach najczęściej można spotkać drzwi przesuwane od środka. Takie wejście jest bardzo wygodne i w żaden sposób nie ogranicza miejsca oraz przestrzeni. Ryzyko uszkodzenia szyby również jest niewielkie, poza tym konstrukcja kabin prysznicowych półokrągłych jest z reguły wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Jest to doskonała alternatywna dla wanny, ponieważ w środku jest wystarczająco dużo miejsca, żeby odbyć relaksującą kąpiel. W sprzedaży jest dostępnych wiele modeli kabin, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie.

Dekoracje w łazience

Ciekawym dodatkiem są elementy aluminiowe, które wprowadzają oryginalną dekorację. Warto zauważyć, że takie kabiny bardzo łatwo się czyści, dlatego nie powinno być problemów z ich konserwacją. Do ich produkcji często wykorzystuje się szkło transparentne, na którym nie odkłada się osad. Takie rozwiązanie sprawia, że do czyszczenia wystarczy zwykła woda lub płyn do mycia szyb. Miękka linia w łuku sprawia, że półokrągła kabina prysznicowa dodaje wnętrzu łagodności. Jest to świetny wybór w przypadku pomieszczeń minimalistycznych, w których nie ma zbyt wiele dodatków. Taki rodzaj kabiny pasuje oczywiście najlepiej do małych pomieszczeń, ale może równie dobrze wyglądać w dużej łazience, tylko wtedy każdy element musi mieć swoje miejsce.