Skip to content Skip to footer

Zakupy w outlecie – jakość odzieży

Markowe towary po wyjątkowo okazyjnych cenach – na to liczy wielu klientów odwiedzających centra wyprzedażowe. Dlaczego odzież outlet jest tak tania?

Odzież produkowana na potrzeby wyprzedaży

Towary z zeszłorocznych kolekcji, zalegające stany magazynowe lub wadliwe towary klasy B są w tej chwili rzadkością w sprzedaży outletowej. W przeważającej części atrakcyjnie zaprojektowane centra wyprzedażowe mają w swojej ofercie odzież specjalnie przygotowaną do sprzedaży w outletach. Tkaniny, z których jest wykonana odzież outlet, są w większości gorszej jakości niż towary markowe w sprzedaży detalicznej.

To produkcji towarów outletowych są wykorzystywane tańsze tkaniny, nici, guziki, suwaki. Przykładowo, niektóre markowe dżinsy mają charakterystyczne szwy, których odzież outlet jest pozbawiona.Czasami te szwy nie są tak precyzyjne jak w produktach w sprzedaży detalicznej, oszczędza się obróbkę i materiały.

Odzież outlet – różnice w jakości

Zazwyczaj jednak w centrach wyprzedażowych nie sprzedaje się bubli. Znani producenci nie mogą sobie na to pozwolić, więc ubrania nie są złej jakości, tylko mają nieco inny standard.

Osoby znające się na tkaninach albo takie, które same potrafią szyć, dostrzegą różnice w jakości. Jednak większość kupujących patrzy na metkę i cenę, nie zauważają drobnych różnic. Są zadowoleni, że mogą coś kupić za jedną trzecią sugerowanej ceny detalicznej.

Problem polega na tym, że klienci myślą że kupili taniej coś co jest warte znacznie więcej, a to nie zawsze jest prawdą. Towary wyprodukowane są zazwyczaj niższym kosztem i dlatego kosztują mniej.

Mylące ceny

Coraz więcej osób od dawna krytykuje ofertę sprzedaży w outletach, po rzekomo obniżonych cenach. Niektórzy nazywają to nawet oszustwem ponieważ producenci zwykle podają cenę swoich produktów outletowych na podstawie regularnej kolekcji. Jednak często odzież outlet nigdy nie trafiła do ​​sprzedaży detalicznej. Ceny są więc czysto hipotetyczne. Ich redukcja została zaplanowana od początku dlatego nie można nawet mówić o obniżce ceny. To wprowadza klientów w błąd.

Wielu producentów milczy na temat swoich ofert outletowych

Większość producentów nie podaje żadnych informacji o ofertach outletowych. Bardzo niewiele firm szczerze mówi, że oprócz regularnych kolekcji produkują odzież outlet o innym standardzie. Ten brak przejrzystości nie jest niczym dziwnym – rynek sprzedaży outletowej generuje ogromne zyski. Klientci spędzają miło czas w centrach wyprzedażowych, kupując coś po niższych cenach uważają się za sprytnych i cieszą się, że upolowali okazję.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.