Skip to content Skip to footer

Jaki prezent kupić na pamiątkę chrztu?

Chrzest to ważny moment nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny. To pierwsze spotkanie z wieloma bliskimi, moment na czułości, gratulacje, życzenia. Towarzyszą mu pamiątkowe zdjęcia i upominki, które maluch z pewnością chętnie obejrzy, kiedy dorośnie. Jaki prezent podarować dziecku na pamiątkę chrztu jako chrzestny lub inna bliska osoba?

Dzień, który warto zapamiętać: chrzest i pierwsze spotkanie z bliskimi

Chrzciny to zwykle pierwsza w życiu dziecka okazja do hucznego świętowania. To ważna uroczystość religijna, ale też tradycyjne spotkanie w rodzinnym gronie. Gromadzą się wtedy rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni, przyjaciele rodziny – wszyscy niecierpliwią się, żeby poznać nowego członka rodziny i pogratulować mu włączenia do chrześcijańskiej wspólnoty.To niezwykle ważne wydarzenie warto jakoś upamiętnić, by dziecko mogło kiedyś poczuć jego atmosferę i zobaczyć, jak serdecznie zostało przyjęte przez bliskich. Dobrym pomysłem są nie tylko zdjęcia czy film, ale też różnego rodzaju drobiazgi – pamiątka chrztu to idealny pomysł na prezent od chrzestnych czy innych bliskich.

Jaka pamiątka chrztu będzie idealnym wyborem?

Dlaczego pamiątka chrztu to znacznie lepszy pomysł niż kolejne ubranko czy zabawka? Przede wszystkim ze względu na swoją unikatowość – to nośnik wspomnień, który będzie towarzyszył dziecku przez całe życie. Świeżo upieczeni rodzice z pewnością posiadają wszystko, co jest dziecku potrzebne – dopiero co skompletowali wyprawkę dla noworodka. Bez obaw zamiast grzechotki czy sukienki, można więc postawić na pamiątkowy upominek albo dołączyć go do innego prezentu.Sklepy oferują dziś ogromny wybór pamiątek chrztu: to eleganckie kartki z życzeniami, pamiątkowe tabliczki, grawerowane zabawki czy biżuteria, skrzyneczki na wspomnienia, obrazy, zabawki z imieniem maluszka i datą.

Prezenty na chrzciny – gdzie szukać pamiątkowych drobiazgów?

Wiele pamiątek na chrzest można wykonać samodzielnie. To chociażby kartka, album ze zdjęciami czy księga z życzeniami od bliskich. Jednakże wiele gotowych, dopracowanych w najmniejszym detalu upominków na chrzciny proponują także sklepy z prezentami na różne okazje.Najlepiej zajrzeć do sklepu z upominkami w okolicy albo sprawdzić ofertę w internecie. Wielu sprzedawców proponuje personalizowane pamiątki, wykonywane na zamówienie z myślą o konkretnym maluszku: drewniane skrzynie z imieniem, wyszywane maskotki, grawerowana biżuteria i inne.

Pamiątka chrztu znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl