Skip to content Skip to footer

Jaki asortyment oferują hurtownie medyczne?

Jeszcze parę lat temu w Polsce funkcjonowało nieco ponad 1000 sklepów medycznych. Obecnie ta liczba już przebiła barierę 2000, a o klientów konkuruje ze sobą kilka sieci franczyzowych. Będąc konsumentem czy też biznesmenem planującym start w tej branży koniecznie trzeba mieć rozeznanie, co można zakupić w tego typu sklepach.

Dla klientów indywidualnych

Urazy są zmorą sportowców, a w obliczu coraz większej popularności aktywności na świeżym powietrzu zapotrzebowanie na sprzęt ortopedyczny, niestety, rośnie. Ortezy ułatwiające rehabilitację po złamaniach czy skręceniach oferuje każda hurtownia medyczna. Tutaj sprawdza się również model biznesowy polegający na wynajmie sprzętu: kule, łóżka czy wózki inwalidzkie można swobodnie wynająć w atrakcyjnej cenie na czas rehabilitacji. W przypadku osób chorujących przewlekle wystarczy wejść na sklep medyczny online, by zakupić glukometry, ciśnieniomierze czy inne produkty wspomagające kontrolę stanu swojego zdrowia.

Dla firm szkoleniowych

Osoby organizujące szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w hurtowniach medycznych bez trudu znajdą fantomy i inny sprzęt szkoleniowy.

Dla osób sprawujących opiekę nad przewlekle chorymi

W przypadku sprawowania opieki nad osobami starszymi sklep medyczny online może zaproponować specjalistyczne łóżko przeciwodleżynowe. Ułatwia to znacznie opiekę oraz podnosi komfort życia pacjentów obłożnie chorych. Hurtownia medyczna oferuje takie produkty jak pieluchomajtki i inne produkty ułatwiające rekonwalescencję osobom niemogącym funkcjonować samodzielnie.

Dla rehabilitantów

Osoby zawodowo zajmujące się rehabilitacją znajdą tutaj łóżka do masażu czy sprzęt do ćwiczeń np. piłki, taśmy czy inne urządzenia ułatwiające stymulację mięśni w różnych partiach ciała.

Dla prywatnych gabinetów, klinik i ratowników medycznych

Osoby na co dzień zajmujące się ochroną zdrowia w sklepach medycznych mogą zakupić odzież ochronną, również dla oddziałów chirurgicznych i zakaźnych. W tej kategorii także można znaleźć opatrunki, bandaże i inne jałowe, czyli pozbawione bakterii, produkty niezbędne w przypadku pacjentów z otwartymi ranami. Kliniki i gabinety często korzystają ze specjalistycznego sprzętu, który również można swobodnie wybrać w rozsądnej cenie i jakości w sklepie medycznym.

Prognoza dla branży

Hurtownie coraz częściej ulegają przekształceniu w hurtownie medyczne Https://derekflak.pl/przeksztalcenia-dzialalnosci-leczniczej/. Oferują zupełnie inne produkty niż apteki, a grupa odbiorców jest bardzo szeroka: od indywidualnych pacjentów aż po gabinety i kliniki używające profesjonalnego sprzętu. Wszystko to przemawia za tym, iż ten rynek w najbliższych latach będzie się gwałtownie rozwijał.