Skip to content Skip to footer

Jaka paczka najtańsza?

Osoby, które wysyłają bardzo dużo paczek poszukują alternatywy, która będzie dawała im dużo oszczędności. Jeśli chodzi o wysyłanie przesyłek przez sklepy internetowe lub osoby, sprzedające różne produkty, takich paczek wysyła się bardzo dużo dziennie lub tygodniowo. Dlatego punkt nadawania paczek, który obniży cenę usługi danej firmy kurierskiej stał się przykładem, który może generować oszczędności.

Najtańsza paczka

Najtańsza paczka pozwala na wysyłanie dużej ilości paczek w jak najniższych kosztach. Znalezienie najtańszej propozycji danej firmy kurierskiej może sprawić, że już na stałe będzie korzystać się z tej firmy. Dla firm kurierskich tacy klienci też są na wagę złota. Osoby prywatne zaczęły współpracować z firmami kurierskimi i zaczęły otwierać punkty nadawania i wydawania paczek. Zasada korzystania z takich punktów jest bardzo prosta. Po prostu do takiego punktu trzeba samemu dostarczyć daną przesyłkę.

Nie czekamy na przyjazd kuriera

Osobiste nadanie przesyłki w danym punkcie nadawania oznacza osobiste jej tam doręczenie. Taki stan rzeczy ma swoje wady i zalety, nie musimy tracić czasu i czekać na kuriera, możemy od razu wziąć sprawy w swoje ręce i zanieść paczkę lub też kilka paczek do takiego miejsca. Punkt nadawania paczek działa w określonych godzinach a odpowiedni kurierzy przyjeżdżają tam również w danym czasie. Dlatego może się zdarzyć, że przesyła nadana w takim punkcie, do odbiorcy, może przyjść później niż przesyłka odebrana bezpośrednio od nas przez kuriera.Ponadto pamiętać też należy o tym, iż nie wszystkie paczki można nadać w danym punkcie. Punkty nie mają określonej powierzchni magazynowej i dlatego mogą przyjmować tylko przesyłki o określonych gabarytach lub o określonej wielkości i wadze.

Jak nadać paczkę w punkcie nadawania?

Najpierw trzeba wybrać daną firmę kurierską, potem złożyć internetowo zlecenie, w którym dobrze jest zaznaczyć, że przesyłka zostanie nadana osobiście w danym punkcie. Po dostarczeniu paczki do takiego punktu zostawiamy ją tam wraz z wcześniej wydrukowanym listem przewozowym. Taka usługa jest tańsza od standardowej usługi wysyłania paczek w trakcie której trzeba czekać na kuriera. Dlatego też korzysta z tej propozycji wiele sklepów internetowych. Usługa ma swoje wady i zalety, ale powoli staje się dobrą propozycją wielu już firm kurierskich.Należy jednak zwrócić uwagę na czas nadawania przesyłki, ponieważ z takich punktów kurierzy odbierają paczki tylko raz na dobę.