Skip to content Skip to footer

Jak wybrać lampę wiszącą?

Osoby projektujące wnętrza swoich mieszkań i domów często stoją przed problemem związanym z wyborem odpowiedniego oświetlenia. Należy więc zdecydować czy lepszym wyborem będzie zakup oświetlenia dolnego np. lampy stojącej, czy też wybrać lampy podwieszane.

Jak wybrać Lampy pokojowe wiszące?

Wiszące lampy i klasyczne żyrandole to rozwiązanie, które pasuje do każdego pokoju i salonu. Dzięki nim możliwe jest bardzo dobre rozświetlenie, szczególnie w pomieszczeniach dużych. Należy więc wybrać właściwą lampę po to, aby pasowała do naszych subiektywnych upodobań i preferencji, przy jednoczesnym zachowaniu ciekawego i niepowtarzalnego stylu pomieszczenia.Żyrandole są najczęściej umieszczane w salonach, z racji na to, że pasują tam najbardziej. Pomieszczenie tak przestronne, jak salon potrzebuje odpowiedniego i mocnego oświetlenia. Lampy wiszące są ciekawym elementem ozdobnym, który pasować będzie do każdego salonu i pokoju. Można wybierać spośród wielu wariantów i modeli, dzięki czemu możliwe będzie wybranie produktu najbardziej nam pasującego. Stojąc przed wyborem, należy pamiętać o tym, że lampa musi pasować swoim stylem i charakterem do wnętrza. Wtedy uzyska się najlepszy efekt nie tylko związany z mocą oświetlenia, ale też pod względem estetyki.

Wybieranie odpowiedniej lampy

Wybór lampy wiszącej należy rozpocząć od określenia tego, jaki charakter ma mieć urządzane wnętrze. Tym samym, jeśli chce się utrzymać wnętrze w stylu skandynawskim, to najlepszym wyborem będzie lampa zaopatrzona w drewniany abażur. Konstrukcje z niewielką ilością zdobień i w stonowanym kolorze będą więc najlepszym wyborem.Jeśli chce się urządzić pomieszczenia w stylu tzw. loftowym, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie wybranie lampy o stylistyce do niego pasującego. Mogą to być lampy, które mają szklane klosze połączone z metalowymi np. mosiężnymi elementami. Ta kombinacja sprawi, że lampy pokojowe nie będą tylko elementem świetlnym, ale też ciekawym dodatkiem uzupełniającym dekorację.Tego typu surowe oprawy mogą być również świetnym rozwiązaniem w pomieszczeniach użytkowych czy lokalach. Nadadzą one ciekawy nowoczesny wygląd, szczególnie pasujący do minimalistycznych przestrzeni. Jeśli Twoje wnętrze ma mieć bardziej rustykalny charakter, to należy się zdecydować na proste oprawy lamp, które mogą być ozdobione wiejskimi motywami.