Skip to content Skip to footer

Jak walczyć z łuszczycą?

Łuszczyca jest chorobą, która powoduje znaczne wyalienowanie oraz stygmatyzację osób chorych. Często zdarza się, że dermatolog warszawa w ogóle nie zwraca uwagi na komfort chorego – skupiając się wyłącznie na leczeniu somatycznym. Każdy wyspecjalizowany i dobry dermatolog warszawa zwraca jednak uwagę również na behawioralne i związane z jakością życia elementy leczenia! Są one często pomijane, jednakże odgrywają bardzo istotną rolę w zachowaniu dobrostanu psychicznego każdego z chorych na łuszczycę!

Dlaczego łuszczyca jest takim problemem?

Ponieważ, pomimo dobrej kontroli jest to wciąż choroba nieuleczalna. Niestety, tylko i wyłącznie skuteczne leczenie biologiczne daje najlepsze rezultaty i pozwala uzyskać trwałą remisję. Niestety, ale nie każdy dermatolog warszawa nfz jest w stanie zaproponować pacjentowi leczenie biologiczne, co jest przede wszystkim związane z ceną takowej terapii. W ramach standardowych terapii oferowanych przez dermatologów w Warszawie znajduje się kilka programów lekowych przeciwko łuszczycy, które uwzględniają zastosowanie np. przeciwciał monoklnalnych – są one jednak wciąż stosunkowo rzadkie. Trzeba więc, aby wybrany przez nas dermatolog warszawa mógł właściwie dobrać leczenie i uwzględnić w nim nie tylko glikokortykosteroidy miejscowe, ale i inne formy terapeutyczne. Do tego, nasz dermatolog warszawa nfz powinien zwracać wiele uwagi na kwestie związane między innymi z naszą psychiką – wiele leków, jak choćby acytretyna lub glikokortykosteroidy mają bowiem mocne implikacje na zdrowie psychiczne.

Czy w warszawie dermatolog od łuszczycy jest dostępny?

Tak, szczególnie w jednostkach klinicznych szpitala WUM oraz MSWiA pracuje nie jeden dobry dermatolog warszawa, który zajmuje się problematyką łuszczycy. Jest to schorzenie wymagające wielotorowego i regularnego leczenia – szczególnie, gdy chodzi o zastosowanie metod takich jak fototerapia lub innych alternatywnych metod leczenia immunomodulującego. Łuszczycę można pokonać – potrzebne do tego jest jednak właściwe postępowanie ze strony chorego oraz wybór adekwatnych metod leczniczych przez naszego lekarza. Każdy wyspecjalizowany dermatolog w Warszawie oraz innych miastach powinien zawsze monitorować pacjentów z łuszczycą – szczególnie w kontekście schorzeń towarzyszących jak miażdżyca, czy też łuszczycowe zapalenie stawów. Nie zapominajmy też nigdy o depresji, która jest szczególnie częsta w tej grupie pacjentów i wymagać może wsparcia psychiatrycznego

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.derm-est.pl/