Skip to content Skip to footer

Jak kupić auto?

Kiedy kupuje się drogi samochód, należy liczyć się w faktem, że to dość poważna inwestycja, która jest w stanie pochłonąć sporo środków pieniężnych z portfela. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć w jaki sposób sfinansujemy ten zakup. Możliwości jest co najmniej kilka.

Pierwszą z nich to kupić auto za gotówkę. Trzeba jednak wcześniej uzbierać sporą ilość pieniędzy, a to nie jest łatwe. Ciągłe odkładania zaskórniaków może trwać bardzo długo, podczas gdy szybszą opcją jest wziąć kredyt. Ale jeśli będziemy mieli możliwość natychmiastowego zakupu, to z pewnością oszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy.

Inny pomysł to wziąć auto kredyt i spłacać drogie odsetki, które potrafią dać w kość. Daje to możliwość szybkiego zakupu, choć finansowo jest to rozwiązanie nie najlepsze. Ależ też czasem bez tego można latami odkładać środki pieniężne i nadal jeździć autobusami.

Jakąś możliwością jest też leasing samochodowy, który stanowi alternatywę dla kredytu. To już jest jednak opcja wybierana raczej przez firmy, które budują sobie po trochu flotę pojazdów, jakie chcą wykorzystać przy działalności przedsiębiorstwa.

Ciekawym pomysłem jest złożenie własnego samochodu kupując części powypadkowych maszyn dzięki czemu np z 2 rozbitych aut złożysz jedno za jedną dziesiątą ceny. Jest to pracochłonne rozwiązanie jednak bardzo opłacalne, Jeżeli więc lubisz majsterkować to polecam ten sposób cześci maszyn można dostać na szrotach, złomach lub na portalach aukcyjnych. Popularne jest także składanie własnych maszyn rolniczych takich jak traktory z części samochodów lub motorów. Takie wynalazki można zobaczyć jeszcze na prawdziwej polskiej wsi.

Wreszcie istnieje też wyjście polegające na tym, żeby auto wynająć od firmy wypożyczającej pojazdy, Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w sytuacjach, gdy ktoś korzysta z samochodu bardzo rzadko, ale czasami jednak jest on przydatny.