Skip to content Skip to footer

Jak dopasować naczynia deserowe do reszty zastawy?

Organizowanie imprezy czy nawet zwykłe przyjmowanie gości w niedzielne popołudnie często wymaga odpowiedniego przygotowania. Pierwszą ważną kwestią jest to, co podamy do jedzenia zaproszonym osobom. Drugą natomiast – jak to podamy.

Uniwersalne elementy zastawy stołowej

Wiele osób przykłada dużą uwagę do sposobu podania dania – nie inaczej jest w przypadku deseru. W standardowych kompletach zastawy stołowej niejednokrotnie akcesoriów deserowych i naczyń do padania deseru zwyczajnie nie ma. Jesteśmy więc zmuszeni dokupić odpowiednie produkty na własną rękę. Tylko jak znaleźć zestaw naczyń deserowych idealnie pasujący do całości zastawy stołowej? Cóż, najlepiej poszukać słoiczków na desery, które są po prostu… uniwersalne! W wielu sklepach można znaleźć komplety sześciu, ośmiu lub nawet dwunastu szklanych, przeźroczystych słoiczków deserowych. Dostępne są modele w przeróżnych kształtach, a dzięki temu, iż są transparentne – wpasują się w komplet stołowy w każdym stylu, od glamour, poprzez minimalistyczną zastawę wzorowaną na skandynawskich trendach, aż po wciąż popularne retro.

Słoiczki na desery z nadrukiem

Oczywiście wybór słoiczków jest tak duży, że nie musimy ograniczać się do podstawowej, szklanej wersji. Producenci oferują swoim klientom także modele z nadrukiem – według gotowego wzrostu lub na prośbę klienta z jego własnym projektem. W ten sposób można podarować komuś na przykład na pięćdziesiąte urodziny zestaw sześciu słoiczków z napisami:
– Sto lat!
– Najlepsze życzenia dla solenizanta!
– Happy Birthday!
– Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!
– Pół wieku za nami!
– Życie zaczyna się po pięćdziesiątce!

Na przyjęciu urodzinowym tak podany deser z pewnością zrobiły furorę.

Słoiczki deserowe dla dzieci

Jak wiadomo, nie zaleca się podawania dzieciom posiłków – w tym deserów – w naczyniach szklanych lub z materiału, który łatwo mógłby ulec stłuczeniu. Dlatego z myślą o najmłodszych miłośnikach kolorowych deserków powstały słoiczki, które łudzące przypominają te wyprodukowane ze szkła, jednak jedyną cechą, która je łączy jest transparentność. Słoiczki na desery przeznaczone do użytkowania przez dzieci są wykonane z plastiku lub melaminy, czyli materiałów bezpiecznych nawet dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Słoiczki na desery dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.