Skip to content Skip to footer

Jak bezpiecznie transportować warzywa?

Transport warzyw i owoców nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego też warto jak najszybciej postawić na profesjonalne skrzynia do przechowywania warzyw. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na jakie skrzynie warto postawić i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Moda na plastikowe skrzynie

w ostatnim czasie rekordy popularności biją plastikowe skrzynie, które doskonale nadają się do transportu i magazynowania warzyw. Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego są bardzo wytrzymałe i można z nich korzystać wielokrotnie. Sporą zaletą nowoczesnych skrzyń jest również to, że posiadają one specjalne systemy, dzięki którym można je ułożyć w słupie albo na palecie. Największych zainteresowaniem cieszą się obecnie skrzynki na warzywa typu E2, które w 100% są zgodne z normami europejskimi.

Profesjonalne skrzynie dla sadowników

Osoby, które zajmują się uprawą warzyw i owoców powinny postawić na profesjonalne skrzynie plastikowe o większych pojemnościach. Większe skrzyniopalety doskonale sprawdzą się podczas zbiorów. Plastikowe skrzynki na warzywa są nie tylko ergonomiczne i praktyczne, ale co najważniejsze wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Rzetelny producent skrzynek na warzywa powinien mieć w swojej ofercie sprzedażowej skrzynki w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Godne uwagi są skrzynki z delikatnie perforowanymi ścianami i okrągłymi łączeniami ścian. Modele tego typu idealnie nadają się do transportu bardzo delikatnych warzyw.

Dlaczego warto postawić na plastikowe skrzynki?

Plastikowe skrzynie do przechowywania warzyw są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też nie trzeba marnować cennego czasu na ich czyszczeniu. Plastik jest szybkoschnącym materiałem i nie zbiera w sobie wilgoci w przeciwieństwie do swoich drewnianych odpowiedników. Aby warzywa na długo zachowały swoją świeżość warto więc postawić na skrzynki wykonane z atestowanego plastiku.

Dla wielu osób jedyną barierą może tak naprawdę okazać się dość wysoka cena. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że są to produkty wielokrotnego użytku, dlatego też inwestycja w skrzynki plastikowe bardzo szybko się zwróci. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dużej dostępności oraz o walorach estetycznych, które dla wielu osób odgrywają bardzo ważną rolę. Warto rozejrzeć się nie tylko za nowymi, ale również i używanymi skrzynkami plastikowymi, które można kupić w przystępnej cenie na różnorodnych aukcjach internetowych.