Skip to content Skip to footer

Inteligentne rozwiązania w mieszkaniach

Obecnie domy inteligentne nie są już marzeniem, lecz rzeczywistością. Sterowanie urządzeniami elektrycznymi przez internet, jak i inne inteligentne rozwiązania stają się coraz popularniejsze.

Kiedy przydatne są inteligentne rozwiązania?

Wydaje się, że jednym z przydatniejszych inteligentnych rozwiązań jest zdalny wyłącznik prądu. Jeśli dysponuje się takim wyłącznikiem, znika problem z żelazkiem, czy czajnikiem, którego zapomniało się wyłączyć. Można bowiem wyłączyć prąd, nawet jeśli nie jest się w domu.

Warto zauważyć, że przydatny jest też wyłącznik prądu bluetooth, z którego to korzysta się będąc w domu. Dzięki niemu, nie trzeba stale sprawdzać, które urządzenia są podłączone do prądu. Kiedy chce się wszystko wyłączyć, wystarczy użyć pilota.

Jak sterować urządzeniami elektrycznymi przez internet?

Najpowszechniejsze są dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to sterowanie za pomocą wifi, a drugie przy użyciu bluetooth. Pierwszy z tych rozwiązań daje możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi przez internet z większej odległości. Bluetooth natomiast ma nieco mniejszy zasięg. Niemniej jednak, wyłącznika prądu bluetooth można użyć z każdego miejsca w domu, a często działa on nawet wtedy, kiedy wyjdzie się z mieszkania.

Najczęściej do sterowania elektrycznością służy specjalny pilot. Jednakże, coraz częściej istnieje również możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi przy pomocy smartfona lub tabletu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że urządzenia te zwykle ma się przy sobie. Nie trzeba więc szukać pilota, kiedy chce się użyć wyłącznika prądu bluetooth. Warto jednak zauważyć, że potrzebny jest zaawansowany technologicznie, bardzo nowoczesny smartfon, aby można było go zintegrować z urządzeniami elektrycznymi.

Zastosowanie sterowania urządzeniami elektrycznymi

Wydaje się, że to właśnie sterowanie urządzeniami elektrycznymi przez internet jest najciekawszym inteligentnym rozwiązaniem. Niewątpliwie, zdalne włączenie ekspresu do kawy to duża wygoda. Podobnie jest z wyłączeniem telewizora, radia, czy też czajnika.

Warto zauważyć, że bardzo często użytkownik ma również możliwość programowania urządzeń. Może zdecydować, o jakiej porze ma się włączyć ekspres, bądź wyłączyć telewizor.

Oszczędność energii

Na pewno dużą zaletą inteligentnych rozwiązań jest oszczędność energii. Zdalny wyłącznik prądu bluetooth pozwala bowiem wyłączyć zasilanie zawsze wtedy, gdy nie jest potrzebne.

Więcej na stronie https://www.egniazdka.pl/urzadzenia-zdalnego-sterowania-c-12_330.html