Skip to content Skip to footer

Innowacyjne plastikowe europalety

Plastikowe palety posiadają wiele zalet. Dzisiaj jest kwestią czasu, kiedy całkowicie zastąpią one ciężkie i drewniane europalety, z których wystają gwoździe i które nasiąkają wilgocią, przez co stają się jeszcze cięższe. Opakowania z plastiku są bardzo pozytywnie przyjmowane przez branże logistyczne, które mogą zaplanować transporty tak, że wszystko zostanie idealnie wykorzystane i żaden skrawek powierzchni ładownej nie będzie pusty.

Właściwości plastikowych palet

Gładka powierzchnia plastikowej palety pozwala na bezproblemowe jej czyszczenie. Na jej powierzchni nie utrzyma się więc grzyb, brud ani nie wsiąknie w nią wilgoć. Producent europalet, przy ich produkcji zastosował innowacyjne metody produkcji i wyposażył je w odpowiednie atesty, w tym w atest higieny. Tego typu palety mają bardzo długi okres swojej żywotności, przez ten fakt, służą dłużej niż palety drewniane i obrót nich może być, przez to, częstszy. One po prostu więcej wytrzymają, więcej zniosą i dłużej będą mogły służyć.Produkcja palet plastikowych opiera się na nowoczesnych procesach technologicznych, w których wykorzystuje się materiał już zużyty. Czyli, reasumując, palety te są poddawane recyklingowi, ale i produkowane są z materiałów z odzysku. Są więc produktem super ekologicznym.Producent europalet z plastiku stworzył produkt idealny, odporny na warunki atmosferyczne, na uszkodzenia mechaniczne. Lekki, a przy tym bardzo wydajny i nie uszkadzający osób, które go obsługują. Z takich palet nic nie wystaje, a już na pewno nie gwoździe, które mogą kaleczyć pracowników w czasie załadunku towarów czy rozładunku.

Zalety

Plastikowe palety mają więcej zalet aniżeli wad. Są doceniane wszędzie tam, gdzie istotną rolę pełni higiena i czystość. Przez to, że można je w prosty sposób myć, że woda zawsze z nich spływa, wykorzystywane są w branży spożywczej, medycznej, kosmetycznej i farmakologicznej.Przechowywane na świeżym powietrzu, sztaplowane też nie niszczą się, ponieważ są odporne i wytrzymałe.

Warianty palet

Produkcja palet opiera się na produkowaniu kilku rozmiarów i rodzajów, tego asortymentu. Ich największą zaletą jest fakt, że lekkie palety odznaczają się bardzo dużym udźwigiem. Spotkać je więc można praktycznie wszędzie na świecie, ponieważ ich wpływ na światowy transport jest ogromny. Są one ergonomiczne, ekologiczne i ekonomiczne i wielu przedsiębiorców zdaje sobie już z tego sprawę.