Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku i jak się za nie zabrać?

Marketing w mediach społecznościowych jest jednym z fundamentów prowadzenia nowoczesnego biznesu, a reklama w social mediach jest bardzo opłacalna, gdyż przy stosunkowo niewielkich wydatkach na nią można uzyskać wysoki poziom konwersji. W przypadku narzędzia, jakim jest konto firmowe na Facebooku ile kosztuje, zależy od wielu czynników i sposobu promocji strony.

Facebook – gigant dający ogromne możliwości przedsiębiorcom

Facebook jest gigantem, którego największe przychody pochodzą właśnie z reklam, które wykupują na nim liczne biznesy, jednak ile kosztuje prowadzenie fanpage? W przypadku wizytówki, jaką jest konto firmowe na facebooku ile kosztuje, zależy między innymi od tego, czy dana firma prowadzi tam marketing samodzielnie, czy zleca go podmiotom zewnętrznym.

Najtańsze zawsze jest samodzielne prowadzenie fanpage, jednak pracownicy danej firmy często nie posiadają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które pozwoliłyby im na efektywną reklamę w Internecie tym kanałem. Obowiązująca za prowadzenie fanpage cena ma swoje uzasadnienie w profesjonalizmie freelancerów i agencji, którym zleca się to zadanie.

Są oni na bieżąco z różnymi algorytmami i innymi zmianami, które wprowadza Facebook, doskonale znając też grupę docelową danego biznesu, tworząc efektywne posty i to właśnie te czynniki wpływają na to, ile kosztuje prowadzenie fanpage.

Agencja – najlepsze rozwiązanie dla marketingu w mediach społecznościowych?

Wiele firm, które znają wagę dobrego marketingu w sieci, wybiera usługi agencji reklamowych. Chociaż cena jest w ich przypadku wyższa, nad kampaniami czuwa cały zespół profesjonalistów.

Posty pisze copywriter, oprawę graficzną zapewnia grafik specjalizujący się w grafikach reklamowych, a promować stronę będzie specjalista od Facebook Ads. Freelancerzy nie są w stanie zapewnić tak kompleksowych działań, często będąc dobrymi tylko w jednej z tych umiejętności.

Obowiązująca w agencjach za prowadzenie fanpage cena ma więc swoje uzasadnienie w kompleksowym charakterze takich usług i z pewnością warto rozważyć taką opcję, gdyż poziom konwersji, jaki zapewni taka agencja, jest o wiele wyższy, niż ma to miejsce w przypadku zdecydowania się na pozostałe opcje. Warto więc wydać więcej, zwłaszcza że koszty takiej reklamy tak można odliczyć od podatku.