Skip to content Skip to footer

Idealna adresówka dla psa – czyli jaka?

Każdy zwierzak, który przebywa na zewnątrz (nawet pod opieką swojego właściciela czy innej osoby), zawsze powinien mieć na sobie sprawną adresówkę. Adresówka grawerowana dla psa nie jest dużym wydatkiem, a nieraz może uratować pupilowi życie. Jakich cech nie może jej jednak zabraknąć? Jaka powinna być adresówka idealna?

Po pierwsze – nie za duża

Rozmiar adresówki dopasowuje się każdorazowo do rozmiaru psa. Jeżeli więc ma się w domu yorka, logicznie rzecz biorąc trzeba wybrać coś małego – coś takiego, co nie będzie dla pupila zbyt uciążliwe.

Jednocześnie adresówka nie może być zbyt mała, gdyż w takim przypadku ciężko byłoby zmieścić na niej wszystkie kluczowe informacje. Bardzo ważne jest to, by umieścić na niej przynajmniej swój numer telefonu i oczywiście imię psa.

Po drugie – grawerowana

Teoretycznie nie jest to wymóg, jednakże adresówki grawerowane są bardziej wytrzymałe, ponieważ zdają się być wprost obojętne na zmienne warunki pogodowe. Wygrawerowane informacje nie zetrą się pod wpływem deszczu i nie zbledną pod wpływem silnego promieniowania słonecznego.

Taka adresówka grawerowana dla psa to zwykle koszt jakichś kilkudziesięciu złotych. Naprawdę niewiele, gdy ma się na uwadze to, że porządnie wykonana adresówka staje się produktem niezniszczalnym i jest noszona przez psa aż do końca jego życia, czyli latami.

Po trzecie – wygodna

Adresówka będzie noszona przez zwierzaka na co dzień, więc nie może być dla niego niczym uciążliwym. Nie może utrudniać mu swobodnego normalnego funkcjonowania, czyli nie może przeszkadzać w bieganiu, jedzeniu, spaniu bądź zabawie.

Jeżeli widzi się, że zwierzak usiłuje ściągnąć z siebie adresówkę, warto pomyśleć nad jej wymianą. Czasami pupil musi też przyzwyczaić się do czegoś takiego. Nieraz warto więc dać mu trochę czasu i pozwolić mu na oswojenie się z nowym gadżetem.

Po czwarte – praktyczna

Praktyczność będzie wynikać głównie z jej właściwości technicznych. Adresówki grawerowanej dla psa na pewno nie powinno się wykonywać z plastiku. Znacznie bardziej wytrzymała i zarazem użyteczna okaże się ta metalowa.

Metalowe adresówka zazwyczaj chwali się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Zwierzakowi ciężko ją też zgubić czy jakkolwiek uszkodzić, bo jest ona na to zbyt twarda i zbyt trwała.

Adresówka grawerowana dla psa dostępna jest w ofercieGrawernia.pl.