Skip to content Skip to footer

Grawerowane adresówki dla psów – co wybrać i gdzie kupić?

Adresówka, inaczej identyfikator dla psa, jest małym gadżetem umieszczanym na obroży, który zawiera informacje kontaktowe do jego właściciela. Obecnie bardzo popularne są grawerowane adresówki. Jaką warto wybrać dla swojego pupila?

Grawerowana adresówka dla psa – dlaczego warto?

Wybierając adresówkę dla psa, warto zdecydować się na taką, która jest trwała i czytelna, aby mogła ona skutecznie pomagać w identyfikacji zwierzęcia. W tym celu często kupowane są adresówki grawerowane.

Grawerowane adresówki najczęściej wykonuje się z metalu – stali nierdzewnej albo aluminium. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki pogodowe.

Adresówki metalowe są oferowane w wielu ciekawych wzorach do wyboru, na przykład można kupić je w kształcie serduszka, kółka, łapki, kości, psiaka czy koniczynki. Mogą być także zdobione emalią, cyrkoniami.

Jakie informacje umieszcza się na adresówkach dla psów?

Dane na adresówkach dla psów są tworzone techniką grawerowania laserowego. Grawerunek może być wykonany jednostronnie lub dwustronnie.

Na identyfikatorach grawerowane są dane jak:

– imię psa,
– numer telefonu właściciela,
– informacje, że zwierzę jest zachipowane,
– informacje o zdrowiu,
– inne informacje, na przykład napisy „Zgubiłem się…”.

Gdy adresówka jest duża, można też umieścić na niej ozdobne grafiki, na przykład serduszka, telefonu.

Adresówka z grawerem – jaką wybrać?

Adresówkę dla psiaka warto wybierać, mając na uwadze jej trwałość, czytelność i komfort zwierzęcia.

Dobra adresówka powinna być mała i cicha, aby nie hałasować podczas ruchów zwierzęcia. Gdy kupuje się adresówkę dla psa mniejszej rasy, warto też zwrócić uwagę na jej ciężar, by nie była zbyt ciężka.

Warto pamiętać o tym, żeby zadbać o trwałe zamocowanie adresówki dla psów, aby nie zgubiła się w trakcie spaceru lub zabawy. Do powieszenia identyfikatora najlepiej zastosować podwójne kółko metalowe, które nie rozepnie się samo.

Jak zamówić grawerowaną adresówkę dla psa?

Grawerowane adresówki dla psów można kupić bezpośrednio u ich producentów. Najłatwiej zrobić to w sklepach internetowych, gdzie wybór różnych identyfikatorów jest najszerszy.

Aby zamówić adresówkę przez internet, należy wybrać jej rodzaj, wskazać na krój czcionki, a także podać dane, które mają być na niej umieszczone. Gotowy gadżet wysyłany jest do klienta w kilka dni.

Adresówki dla psów dostępne są w oferciegrawernia.pl.