Skip to content Skip to footer

Granitor i frezer do lodów – czy warto w nie inwestować?

Okres wakacyjny kojarzy się z beztroską i ogólnym rozluźnieniem. To właśnie wtedy większość odchudzających się Polaków porzuca dietę na rzecz słodkich i zimnych przekąsek. Jest to bardzo produktywny czas dla właścicieli cukierni, kawiarni i lodziarni. Jak dobrze go wykorzystać i zmaksymalizować sprzedaż swoich wyrobów?

Liczy się pomysł i wysoka jakość

Konkurencja wśród punktów oferujących lody, sorbety i mrożone koktajle jest bardzo duża. Wymagania klientów również rosną z roku na rok. Dlatego też, aby wyróżnić swój lokal na tle innych, warto postawić na niecodzienne połączenia smaków lub ekstrawaganckie przyozdobienie deserów. Należy również pamiętać, że w ostatnich latach bardzo popularne stały się zdrowe posiłki. Wielu klientów oczekuje zatem, że w ofercie danego lokalu gastronomicznego znajdą się desery przygotowywane na bazie naturalnych produktów.

W sporządzaniu doskonale schłodzonych smoothie, koktajli i sorbetów pomoże nam granitor. Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie do mrożenia i mieszania płynnych deserów. Dzięki dyspenserowi można w szybki sposób przygotować świeżą porcję wybranego napoju. Jeżeli chodzi o przygotowywanie lodów, to maszyną nie mającą sobie równych jest frezer. Frezer do lodów umożliwia produkcję lodów rzemieślniczych, które powstają z przygotowywanej na miejscu mieszanki naturalnych składników.

Klucz do sukcesu to właściwe urządzenia

Cechą charakteryzującą dostępne na rynku granitory jest nowoczesny wygląd oraz przeszklone ściany pojemnika. Cały dyspenser prezentuje się bardzo ciekawie, a mieszany w komorze płyn jest w ciągłym ruchu, co z kolei przyciąga wzrok klientów. Granitory mogą mieć jedną, dwie, a nawet trzy komory. Wielkość urządzenia i ich ilość najlepiej dostosować do liczby klientów odwiedzających lokal.

W przypadku frezerów również mamy do wyboru urządzenia o różnych pojemnościach. Należy postarać się, aby wybrany frezer do lodów odpowiadał zapotrzebowaniu, jakie pojawia się w danym punkcie gastronomicznym. Warto także wybrać urządzenie, które będzie łatwe do wyczyszczenia i ekonomiczne w utrzymaniu.

Zdobycie wysokiej pozycji na rynku wymaga inwestycji w nowe urządzenia. Maszyny takie jak granitor i frezer do lodów zwiększają wydajność i efektywność pracy. Dzięki nim można nadążyć za konkurencją i zapewnić klientom produkty, których oczekują.