Skip to content Skip to footer

Gdzie zorganizować imprezę dla dzieci?

Organizacja imprezy dla dzieci to nie lada wyzwanie. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że milusińskim trzeba zorganizować wiele ciekawych zajęć, które pozwolą im się dobrze bawić, a co najważniejsze nie dopuszczą do pojawienia się nudy, która jak wiadomo uruchamia dziecięcą wyobraźnię i niejednokrotnie skłania do psot. Zanim jednak przejdziemy do przygotowywania przyjęcia ważnym jest, aby wybrać odpowiednie do tego miejsce.

Sala zabaw dla dzieci

Bardzo często imprezy dla dzieci odbywają się w salach zabaw. Mowa o tych, w których dostępne są zjeżdżalnie, baseny z piłkami itp. Z reguły trwają one około 2 godzin, dziećmi zajmują się opiekunowie pracujący na sali, a przygotowanie poczęstunku leży w gestii rodziców. Jest to rewelacyjny sposób na organizowanie dzieciom czasu.

W niektórych salach zabaw dzieci bawią się samodzielnie, a w innych organizowane są dla nich różne zajęcia przez animatorów. To, na jaką formę imprezy się zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Koszt wynajęcia takiej sali nie jest zbyt wysoki, a spokój jaki otrzymujemy w gratisie jest absolutnie bezcenny.

Zabawa dla dzieci na łonie natury

Jeżeli dysponujemy ogrodem lub działką rekreacyjną, a nasza pociecha obchodzi urodziny w jednym z cieplejszych miesięcy, wówczas możemy z powodzeniem postawić na zorganizowanie zabawy na łonie natury. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto rozpalić ognisko lub zrobić grilla. W tym wypadku jednak sprawowanie pieczy nad dziećmi będzie należało w stu procentach do nas, co może okazać się sporym wyzwaniem w związku z czym warto przemyśleć dokładnie te kwestie.

Alternatywą dla powyższego rozwiązania może być organizacja urodzin w pensjonatach, które udostępniają tego typu miejsca i wynajęcie animatora. Oczywiście wiąże się to z dużo większym kosztem, więc zdecydowana większość z nas z miejsca odrzuci ten pomysł.

A może kino?

Ta opcja sprawdzi się tylko w przypadku większych dzieci, które są w stanie skupić się na filmie bądź bajce przez cały czas jej trwania. Wykupując bilet grupowy możemy liczyć na zniżki. Po całym seansie można zaprosić dzieci do kawiarni na ciasto lub do jednej z popularnych restauracji typu fast food. Warto pamiętać jednak o tym, ze tego typu rozwiązanie także wiąże się z większym kosztem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju