Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić akumulatorki NIMH?

Akumulatorki NIMH cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Warto podkreślić, że akumulatory są wielokrotnego użytku, więc mogą być ładowane wielokrotnie. Bez wątpienia jest to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie niż regularne kupowanie baterii. Trzeba też dodać, że dosyć problematyczny jest recykling zużytych baterii.

Rodzaje akumulatorów

W tym artykule podpowiemy, gdzie kupić Akumulatorki nimh, a także wyjaśnimy, jak ich prawidłowo używać. Dawniej wykorzystywane były akumulatory Ni-Cd, czyli niklowo-kadmowe. Obecnie zastąpiły je akumulatorki niklowo-wodorkowe, które nie zawierają szkodliwych substancji.

Proces produkcji

W procesie produkcji starszych modeli stosowany był kadm, ale w nowoczesnych urządzeniach wykorzystuje się nikiel, aluminium, kobalt oraz magnez. Użycie nowszego stopu metali sprawia, że akumulatorki NIMH mają wiele zalet. Do ich wytwarzania nie stosuje się związków kadmu, które są szczególnie szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Zalety akumulatorów NIMH

Nowe akumulatory cechują się też zdecydowanie większą pojemnością. Gęstość energii może być nawet 3 razy większa przy zachowaniu tego samego rozmiaru baterii. Najlepiej kupować produkty u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Kolejna istotna zaleta akumulatora NIMH to brak efektu pamięci. To powoduje, że akumulator w trakcie intensywnej eksploatacji zachowuje większą pojemność, a także może być ładowany wiele razy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że są to urządzenia, które pracują czasami w skrajnych temperaturach.