Skip to content Skip to footer

Folia stretch

Nazwa „folia stretch” oznacza wielowarstwową folię o dużej rozciągliwości wykorzystywaną w branży transportowej, meblowej, handlu oraz w celach prywatnych w gospodarstwach domowych. Folia ta świetnie nadaje się do pakowania, zabezpieczania oraz przechowywania i transportu różnego rodzaju przedmiotów o różnych gabarytach, a także kształtach.

Zastosowanie i cechy charakterystyczne folii stretch

Folia strecz nawinięta jest na tekturową rolkę. Folia ta służy do pakowania paczek oraz różnego rodzaju towarów znajdujących się na magazynach. Dzięki tej folii przedmioty są chronione przed uszkodzeniem i zniszczeniem oraz przed zabrudzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Folię tą stosować można w domu to zabezpieczenia mebli podczas remontu oraz do ochrony podłogi przed zabrudzeniami w czasie kiedy, np. dzieci malują farbami. Stretch sprawdzi się także w kuchni do szczelnego zakrywania półmisków z jedzeniem w celu ochrony żywności przed zepsuciem i przejściem innymi zapachami. Folie można używać też do ochrony stołu podczas wyrabiania ciasta lub zdobienia pierniczków. Inną sytuacją kiedy używana jest folia stretch, jest wykonywanie zabiegów kosmetycznych w zaciszu domowym, np. farbowanie włosów oraz nakładanie na nich odżywek i innych kosmetyków.

Producent folii stretch

Producent folii stretch produkuje ją dwiema metodami, którymi są:
– „blow” – metoda ta polega na rozpuszczeniu żywicy i rozdmuchaniu jej w dwóch kierunkach: maszynowym oraz poprzecznym. Po rozdmuchaniu folia ta schładzana jest powietrzem schłodzonym. Proces rozdmuchiwani jest czasochłonny i ma wpływ na wyższą cenę foli stretch,
– CAST – metoda ta to rozlanie żywicy w specjalnej formie, która za pomocą maszyn jest rozciągana, a następnie schładzana przy użyciu wytłaczarek. Proces ten jest wydajniejszy i szybszy, a co za tym idzie wyprodukowana folia, jest tańsza. Stretch producent do wytwarzania folii używa najczęściej polietylenu oraz domieszek innych materiałów, które są alkenami. Stretch producent wytwarza folię w różnych wielkościach i mogą mieć nawet 50 cm szerokości i 800 metrów długości w zależności od rolki.

Folię tę kupić można w sklepach budowlanych zarówno stacjonarnie jak i przez internet.