Skip to content Skip to footer

Dla opiekunów kotów i psów

Opiekując się zwierzęciem należy pamiętać, iż działanie to wiąże się z wieloma obowiązkami. Przykładowo psa trzeba regularnie wyprowadzać na spacer, a bydło wypasać na jakieś dużej łące, gdzie będzie mogło spokojnie posilić się trawą.

W przypadku zwierząt domowych ważnym będzie oczywiście zadbanie o ich prawidłowe wyżywienie. W tym celu warto dowiedzieć się jaka karma dla psów lub kotów jest odpowiednia dla podopiecznego. W razie wątpliwości można poszukać opinii na forach tematycznych i popytać specjalistów. Karmę może dostarczyć do domu hurtownia zoologiczna gorzów.

Nie można też zapominać o tym, że np. psy powinno się regularnie wyprowadzać na spacer, aby mogły się wybiegać. W przypadku niektórych gatunków, takich jak chociażby husky, w ogóle trzeba zapewnić naprawdę dużą przestrzeń, aby mogły spożytkować swoją energię. Im to sprawi radość, a przy okazji uniknie się dewastacji mieszkania przez biegającego po czterech kątach psa z gatunku potrzebującego niesamowitych ilości ruchu.

Koty natomiast są mniej wymagające w tym względzie, ale za to lubią liczne zakamarki, wygodne miejsca i ogólnie bywają zaskakujące, pomimo swej leniwej natury.

Zarówno w przypadku kotów, jak i psów, należy natomiast pamiętać o konieczności dopilnowania rożnych szczepień, aby mogły uniknąć różnych chorób. No i trzeba pamiętać o dbałości o sierść tych zwierząt. Niby drobiazg, ale i dla nich i dla opiekuna będzie to dobre.